BAKAN ONAY VERDİ, SÖĞÜTLÜ’DE 2. OSB KURULUYOR


Proje çalışmalarına yaklaşık iki yıl önce başlanan, tüm resmi kurum ve kuruluşlarca da onaylanan Söğütlü 2. Karma OSB için Ankara’dan onay geldi. Milletvekili Recep Uncuoğlu, Söğütlü 2. Karma OSB’de 6 bin kişi istihdam edileceğini açıkladı.

İLÇE KARARLILIĞI
Başta Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, AK Parti İlçe Başkanı Adem Fidan, il genel meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri, muhalefet partileri temsilcileri, tüm sivil toplum kuruluşları yetkilileri, mahalle ve köy muhtarları ile 2. OSB derneği yönetim kurulu üyelerini temsilen Başkent Ankara’ya giden heyet TBMM’de AK Parti milletvekillerine projenin son durumu ile ilgili sunum yaptı.

MÜTHİŞ PROJE
Sakarya’nın 9’uncu, Söğütlü’nün ikinci OSB’si olarak hayat bulacak proje için OSB yönetimi yurt içi ve yurt dışında 26 proje üzerinde çalışma yapmış ve projelerden karma proje üretilerek uygulama projesi haline dönüştürülmüş.
İçinde 5 yıldızlı otel, iki adet teknik ve meslek lise, uygulama oteli ile AVM’si de olacak OSB’den Söğütlü, Ferizli ile tüm bölge köy ve mahalleler yararlanacak.

BİNLERCE KİŞİYE İŞ İMKANI
14 bin nüfuslu Söğütlü’de kurulacak olan Karma OSB’de minimum 6 bin işçi çalışacak. Söğütlü ve Ferizli’de yaşayan gençlere birinci derecede kapılarını açacak olan OSB’de, iki meslek lisesiyle de OSB için ara elaman yetiştirilecek. 25 yıldır nüfusunda yüzde birlik artış dahi sağlanamayan Söğütlü’de 2. OSB’nin hayata geçmesiyle müthiş bir yeniden yapılanma sağlanacağı ön görülüyor.

İLÇEDE BAYRAM HAVASI
Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, “Başta milletvekillerimiz olmak üzere, AK Parti ilçe başkanımıza, il genel meclisi üyelerimize, belediye meclis üyelerimize köy ve mahalle muhtarlarımıza, ilçemizdeki tüm sivil toplum örgütü başkanlarına minnettarım. 2. Karma OSB Söğütlü’ye yeni bir pencere açmıştır ve ilçenin kalkınmasının önünü açacaktır” dedi.

MÜJDE UNCUOĞLU’NDAN GELDİ
Söğütlü 2. Karma OSB ile ilgili 5 milletvekili adına açıklamayı, Milletvekili Recep Uncuoğlu yaptı. Uncuoğlu, “Söğütlü’de kurulacak 2. Karma OSB projesi mükemmel bir proje. Çok etkilendim. 5 milletvekili arkadaşımla birlikte tam mutabakat sağlanarak onay verdiğimiz proje, tüm aşamalarında ilçe yönetimlerinde olan arkadaşlarımızca takip edilecek. Proje çevre kirliliğine duyarlı, kendi elektriğini üreten ve hem kendi içinde, hem de il bazında diğer organize sanayi bölgelerinde çalıştırılacak ara elaman yetiştirilmesinde de pilot bölge olacak” dedi.

CUMHURBAŞKANINI BEKLİYORLAR
AK Parti’nin 11 Mart’ta yapılacak il kongresine teşrif edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bekleyen 115 sanayici iş adamı projeleriyle ilgili sunum yapmayı; yerli ve milli olan projenin faydalarını anlatmayı planlıyor. 2. OSB Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fevziş Poyraz, Genel Sekreter Halit Köseoğlu, yönetim kurulu üyeleri Basri Ayangil, Aziz Kondur, Niyazi Sarımaden, Osman Şeker ve Mehmet Savaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunum için hazır olduklarını ifade etti.

MİLLETVEKİLLERİ BÖLGEYİ GEZMİŞTİ
Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün koordinatörlüğünde 2. OSB’nin kurulacağı bölgeyi de gezen Milletvekilleri Mustafa İsen ve Recep Uncuoğlu, “Söğütlü halkımıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilediğimiz bu büyük organizasyon hepimizi heyecanlandırdı” dedi.

19 Şubat 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporuna göre Sakarya yağışlı havanın etkisine girecek, hava sıcaklığı hissedilir derecede düşecek. Tahminlerde ayrıca fırtına uyarısı da yapıldı
METEOROLOJİDEN FIRTINA UYARISI! İKİ KAMPÜS ARASINDA ÜCRETSİZ SERVİS SBB ÜNİVERSİTELİLERİ KARŞILIYOR O ZANLILAR TUTUKLANDI! GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRÜYOR! KADIOĞLU EMEKLİLİĞİNİ DOSTLARIYLA KUTLADI MOTOSİKLETLİ TİMLER GÖREVE BAŞLADI SAPANCA'DA DENETİMLER ARTTIRILDI

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara