MEB-DER KUDÜS’Ü KONUŞTU


MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Hanım Komisyonu SAÜ Ortadoğu Araştırmaları Merkezi Filistin Masası Araştırma görevlisi ve Kadem İl Temsilcisi Fatma Zehra Toçoğlu ile Kudüs’lü Saatler programı düzenledi.

İZLENİMLERİNİ ANLATTI
Kudüs araştırmaları, ziyareti ve izlenimlerini paylaşan F. Zehra Toçoğlu, İsrail’in işgalci tavrının her alanda çok net bir şekilde görüldüğünü ve Yahudi olmayan ziyaretçilere bile mobing uygulayarak farklı güvenlik mekanizmalarından geçirdiklerini söyledi. Toçoğlu, İşgal devleti İsrail tarafından Müslümanlara camilere bile girerken güvenlik bahanesiyle birkaç aşamalı turnike vb uygulamadan geçirildiğini, duvarlar örerek set çekmeye ve ibadetlerini engellemeye çalıştığını vurguladı.

SOSYOLOLİK BASKILAR
Kutsal mekanlardan Müslümanları tecrit etmeye çalıştıklarını anlatan Toçoğlu, her türlü insan hakları ihlalinin yapıldığını, hatta elektrik vb konularda problem çıkartılarak cami ve mescitlerin bile ısıtılmadığını, ekonomik sosyolojik ve psikolojk baskılara maruz bırakıldığını ifade etti.

Soru-cevaplarla samimi bir ortamda geçen söyleşide Kudüs’ün tarihsel süreci, manevi önemi ve politik bakış açıları da konuşuldu. Program sonunda MEB-DER Hanım Komisyonu tarafından tüm katılımcılara MEB-DER Yayınlarından Yetmez mi Kitabı ve F. Zehra Toçoğlu’na teşekkür plaketi takdim edildi.

18 Şubat 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara