UTKU İÇİN UMUT OL!


Kızılay kan bağışı kampanyasına destek ve lösemi hastası Utku Akçay’a uygun donör bulunması amacıyla kan bağışında bulunan Vali Balkanlıoğlu, “Tüm halkımızı Kızılay kan bağışı kampanyasına katılmaya davet ediyorum” dedi

Adapazarı AKM önünde bulunan Kızılay kan bağışı aracında SBB Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ve vatandaşlarla birlikte bağışta bulunan Vali İrfan Balkanlıoğlu, hem gönüllü olarak kan bağışında bulunmanın hem de lösemi hastası Utku Akçay’a destek olmanın vatandaşlık görevi olduğunu belirtti.

İNSANİ VE AHLAKİ GÖREV
Herkesi Kızılay kan bağışı kampanyasına katılmaya davet ettiğini dile getiren Vali Balkanlıoğlu, “Rabbimiz bizlere paylaşarak yücelin diyor. Özellikle mağdurlara yardım etmek, imkânlar ölçüsünde bir şeyleri ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak en güzel erdem, fazilet ve dini bir emirdir. Aynı zamanda insani ve ahlaki bir görevdir. Bağışların en yücesi ise; insana ve insan sağlığına yapılan bağıştır. Kan da bunlardan en önemlilerinden biri ve kime ne zaman, nerede lazım olacağı belli olmayan hayati bir unsurdur.”

KEMİK İLİĞİ KANSERİ
Vali Balkanlıoğlu, “İhtiyaç hâsıl olduğu ve hayati tehlikelerin bulunduğu durumlarda elimizin altında bulunması gereken kanın gönüllüler tarafından bağışlanması gerekiyor. Hatta bazen kan bulunamadığı için hayatını kaybeden hastalarımız var. Bir de kemik iliği kanseri olan hastalarımızın, kök hücre nakli yoluyla hayata tutunabilmeleri için kan verilirken aynı zamanda bu tahliller de yapılıyor.”

UTKU AKÇAY İÇİN
Vali Balkanlıoğlu, “18 yaşında lösemi hastası Utku Akçay kardeşimizin, acilen tedavi edilmesi gerekiyor. Bizler de hem gönüllü kan bağışında bulunmak hem de Utku kardeşimize destek olmak için buradayız. Başta SBB Başkanımız, Kaymakamımız, belediye başkanlarımıza ve bütün destek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Tüm vatandaşları, bir gün kendilerinin de ihtiyaç sahibi olabileceklerini düşünerek kan bağışına davet eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, hem Utku Akçay’a hem de tüm hastalara acil şifalar diledi. Kan bağışı kampanyası, 18 Şubat’a kadar AKM önünde kurulan stantta devam edecek.

15 Şubat 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporuna göre Sakarya yağışlı havanın etkisine girecek, hava sıcaklığı hissedilir derecede düşecek. Tahminlerde ayrıca fırtına uyarısı da yapıldı
METEOROLOJİDEN FIRTINA UYARISI! İKİ KAMPÜS ARASINDA ÜCRETSİZ SERVİS SBB ÜNİVERSİTELİLERİ KARŞILIYOR O ZANLILAR TUTUKLANDI! GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRÜYOR! KADIOĞLU EMEKLİLİĞİNİ DOSTLARIYLA KUTLADI MOTOSİKLETLİ TİMLER GÖREVE BAŞLADI SAPANCA'DA DENETİMLER ARTTIRILDI

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara