TGB’DEN ABD TEPKİSİ


TGB Sakarya Zeytin Dalı harekatı ile ilgili görüşmeler gerçekleştirmek amacıyla Türkiye’ye gelen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson için protesto maksadıyla basın açıklaması gerçekleştirdi.

TGB Sakarya İl Başkanı Emrecan Çelik, yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“19 Ocak 2018 tarihinde başlayan Zeytin Dalı Harekatı ile yıllardır ülkemizi ve milletimizi terör saldırıyla hedef alan bölücü terör örgütü, Afrin’de Türk Ordusu tarafından ezilmektedir. Zeytin Dalı harekatı ile; sınırımızda oluşturulmak istenen terör koridoru yerle bir edilmekte ve Mehmetçiğimiz Afrin’de tarih yazmaktadır. 

VATANSEVERLİK KÜLTÜRÜ
Türk milletinin ve Türk gençliğinin kalbi cephede teröristlerle çarpışan Mehmetçikle birlikte atmaktadır. Cepheye göndermek üzere kazaklar ören, tencereler de kaynattığı yemekleri Türk askerine gönderen annelerimiz, cepheye gönderilen mektuplar, Türk milletinin vatanseverlik kültürünü bir kez daha göstermektedir.

‘ZAFERLERİMİZİ ENGELLEYEMEYECEKLER’
Zeytin Dalı Harekatı tüm hızıyla devam ederken ABD emperyalizmiyle olan savaşımız da keskinleşmektedir. Mehmetçik terörü yok ederken, PKK’ya, PYD’ ye tırlar dolusu mühimmat yardımı yapan ABD, bölge de terör örgütlerini kurtarma görevini üstlenmeye çalışmaktadır. Önümüzdeki günlerde Türkiye’ye geleceği kesinleşen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Mehmetçiğin kazandığı zaferleri engelleyemeyecektir. Onların PYD’ye verdiği her mühimmat Türk Askerine sıkılan kurşun demektir ve buradan ABD emperyalizmini de lanetliyoruz. 

BAĞIMSIZLIĞIMIZ MEHMETÇİĞİN ZAFERİNDE
Afrin’de ve emperyalizme karşı savaştığımız her cephede zafer kaçınılmazdır. Türk gençliği şunu çok iyi görmektedir. Milletimizin bağımsızlığı ve gençliğin geleceği Mehmetçiğin zaferlerinde yatmaktadır.  Türkiye Gençlik Birliği olarak sağ sol demeden bütün gençliği vatan savunmasında, Mehmetçiğin yanında birleşmeye çağırıyoruz ve şunu da hatırlatıyoruz . Türk Ordusu haklı bir savaşa girmişse, Türk milleti kayıtsız, şartsız Türk Ordusunun yanında yer almak zorundadır.”

14 Şubat 2018 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara