KARASU’DA OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ


Karasu Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Muhtarlar Derneği Başkanlığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ilçede okuma yazma seferberliği başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlatmış olduğu “Okumanın Yaşı Yoktur” adlı okuma yazma seferberliği kapsamında, Karasu’da tarama çalışmalarıyla başlatıldı. Merkez ve kırsal mahallelerde devam eden alan taramasında okuryazar olmayanlara ulaşıldı. Gerekli tüm planlamalar Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanıp Karasu Kaymakamlığı’na sunuldu. 2 ay sürecek kurslarla eğitime büyük katkı sağlanması planlanıyor.

BİNLERCE KİŞİ
Karasu Kaymakamı Aziz Mercan; “Karasu’da 2016 TÜİK verilerine göre 310 erkek, bin 964 kadın olmak üzere toplamda 2 bin 274 okuma yazma bilmeyen vatandaşımızın olduğu tespit edildi. Bunlardan bin 564’ü 65 yaş üstüdür. Bugüne kadar Karasu’da okuma yazma kursu adı altında 2014-2018 yılları arasında 84 kurs açmışız. Bu açılan kurslarda da 57 erkek 148 kadın olmak üzere toplam 205 kişiyi okuryazar durumuna getirdik. Yeni başlattığımız seferberlikte ise okuma yazma bilmediğini tespit ettiğimiz 2 bin 274 vatandaşımıza okuma yazma öğretmek bizim temel amacımızdır” dedi.

OKUR YAZAR OLMAK
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ise “Karasu’da yaşayan herkesi bu seferberliğe katkı vermeye çağırıyoruz. Cehaletin toprağa gömülmesi, insanların okuryazar duruma gelmesiyle sağlanır. İnsanımızda okuma aşkı var. Hükümetimizin güçlü eliyle artık her türlü imkân da var. Genel olarak herkesin okuryazar duruma gelmesi için teşvik edici çalışmaları ve gerekli bildirileri yapmaya devam edeceğiz. Ülkenin temel taşı olan eğitimin artırılması ve herkesin okuryazar konuma gelmesi için teşvik edici çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” diye konuştu.

14 Şubat 2018 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara