YANIK DERESİ’NDE TATBİKAT


Sakarya Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, "Engebeli Arazide ve Akarsularda Arama Kurtarma" tatbikatı düzenlendi.

Sapanca Çatalkaya Yanık Deresi'nde gerçekleştirilen tatbikatta, senaryo gereği dereye spor amaçlı giren dört kişiden biri akıntıya kapılıp gözden kayboldu, vatandaşlar durumu AFAD ekiplerine bildirdi. Bunun üzerine olay yerine sevk edilen arama kurtarma personelinden teknik, tahliye, lojistik, güvenlik ve iaşe ekibi oluşturuldu.
Daha sonra Su Üstü ve Doğada Arama Kurtarma hazır kıta teknik ekipleri tarafından nehirde kazazedenin yeri tespit edilen tatbikatta, kazazede oluşturulan emniyet, hava tahliye sistemleri ile nehrin kenarına alındı, dere boyu engebeli arazide tahliye çalışması yapılarak sağlık ekiplerine ulaştırıldı. Engebeli arazi ve akarsularda yaşanan olaylara müdahale imkan ve kabiliyetlerini arttırmak amacıyla yapılan ve 5,5 saat süren tatbikata, 45 Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü personeli katıldı.

14 Şubat 2018 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara