FETÖ/PDY YARGILAMASINA DEVAM EDİLDİ


Aralarında KHK ile meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu tutuksuz 24 emniyet mensubunun yargılanmasına devam edildi

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında, aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu tutuksuz 24 polisin yargılanmasına devam edildi.Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanıklarla avukatları ve yakınları katıldı.İki celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından bazı sanıklar, bir önceki duruşmada mahkeme dosyasına gelen "ByLock" içeriklerine ilişkin savunma yaptı.

Sanık A.Ö., "ByLock" içeriklerini incelediğini, aleyhte olan hususları kabul etmediğini belirterek, "Ben hiçbir suç işlemedim, hiçbir örgüte üye değilim. Benim tarafım bellidir, vatan ve milletimin yanındayım. ByLock içeriklerini kabul etmiyorum, beraatımı talep ediyorum." dedi.

Sanık E.Ç. de önceki savunmalarını tekrar ettiğini kaydederek, "ByLock içeriklerini inceledim. Böyle bir programı kullanmadım. Bu verilere göre mahkumiyet kararı verilecekse sadece ben değil ailem de mağdur olacaktır. Beraatımı istiyorum." diye konuştu.

Diğer sanıklar da "ByLock" içeriklerini kabul etmediklerini aktararak, beraatlarını istedi.Söz alan sanık avukatları, önceki savunmalarını tekrar ettiklerini, "ByLock" içeriklerinden aleyhte olan hususları kabul etmediklerini dile getirerek, müvekkillerinin beraatlarını talep etti. Görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, 4 önceki oturumda verdiği 24 emniyet mensubunun, "anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan ise 7 yıl altışar aydan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılması şeklindeki esas hakkındaki mütalaayı tekrar ettiğini belirtti. Mahkeme heyeti, karar verilmek üzere dosyanın incelemeye alınması için duruşmayı 2 Mart'a erteledi.

13 Şubat 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara