FERİZLİ EVDE SAĞLIK GÜÇLENDİ


Ferizli Devlet Hastanesi Evde Sağlık Ekibi Dr. Ömer Zengin’in katımıyla güçlendi. Hemşire Tuğba Çengel ile birlikte evde yatan hastalara hizmet götüren evde sağlık ekibi, günde ortalama 10 hastaya hizmet veriyor.

Evde sağlık ekibinin çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Dr. Ömer Zengin, gerek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, gerek kronik bir hastalığın takibinde yatağa tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında verildiğini dile getirdi. Zengin, hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tıbbi bakım ve tedavisinin uygulanmasının yanı sıra hem hastaya hem de yakınlarına ilgili eğitimlerin verildiğini kaydetti.

Zengin “Evde sağlık hizmeti almak isteyen kişiler mesai saatleri içinde kendileri veya yakınları aracılığı ile aile hekimlerine, hastanelerimizdeki Evde Sağlık Hizmetleri Birim polikliniğine, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Koordinasyon Merkezine bizzat giderek veya telefon ile başvuru yapabilirler. Başvuru için gerekli belgeler hastanın nüfus cüzdanı ve varsa mevcut raporlarıdır. Başvuru formu aile hekimi veya Evde Sağlık Hizmeti birimi tarafından doldurularak kayıt altına alınır. Bunun dışında 24 saat hizmet veren Türkiye’nin genelinde tesis edilen 444 38 33 (444 EVDE) numarası aranabilir. Kayıt sonrası hastamızı takibe alıyoruz ve evde sağlık hizmetini planlıyoruz.” diye konuştu.

10 Şubat 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara