GENÇLERE ANLAMLI MESAJ


Hendek Akşemsettin Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde düzenlenen etkinlikte öğrencilere, “Olumlu sağlık davranışı geliştirmek, zarar verici alışkanlıklardan kurtulmanın başlangıcıdır” mesajı verildi.

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakmayı Günü dolayısıyla Hendek Akşemsettin Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde düzenlenen etkinlikte sigaranın bireye ve topluma zararları, olumlu davranışlarla sigaradan uzak durmak ve sigara alışkanlığından kurtulma mücadelesi konularında bilgilendirmeler yapıldı. Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Eğitim Biriminden Uz. Hemş. Deniz De Asis tarafından sunumu gerçekleşen etkinlikte, Dünya Sağlık Örgütü ve ülkemizin tütün mamulleri ile mücadele eylem planı; sağlıklı çevrenin insan sağlığına olan etkilerinden bahsedildi.
Hendek Akşemsettin Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Murat Çekiççioğlu, Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli Çevre Sağlığı Teknisyeni Kemal Donat, Meslek Lisesi öğretmenlerinin ve öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleşen etkinliğe öğrenciler soru ve değerlendirmeleriyle katkı sağladı.
İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli Deniz De Asis, özellikle sağlık alanındaki mesleklere aday gençlerin toplumun sağlığının korunması ve geliştirilmesi ile ilgili birer gönüllü temsilci gibi gayret göstermeleri, kendi yaşamları ile ilgili sağlıklı yaşam tercihlerinde spora ve sağlıklı sosyal aktivitelere katılım sağlamalarının önemine değindi.

“SAĞLIK BEDENSEL, RUHSAL VE SOSYAL BİR TERCİHTİR”
Sunumda şu bilgilere yer verildi; “Sağlığa zarar vericilerden uzak durmak, sağlıklı, mutlu bireyler olarak böyle anlamlı günlerde farkındalığı sağlamak önemlidir. Dünyada 1,5 milyar dolayında kişi tütün ürünü kullanmaktadır ve tütün kullananların yarısının bu nedenle öleceği tahmin edilmektedir.
Tütün kullanımı bu şekilde devam ederse yaşadığımız yüzyıl içinde 1 milyar kişi tütün kullanımı nedeni ile hayatını kaybedecektir. İnsanımızı sağlığından ederek ekonomiye katılımını engelleyen, harcama potansiyelini diğer sektörlerden kendine çeken aslında ülkemizin ekonomik kaynaklarını tüketen sektör ile mücadeleye devam etmelidir."

10 Şubat 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara