SATSO YOL HARİTASINI BELİRLİYOR


Yerli otomobilde bilinçli ısrarın sürdüğünü, bunun yanında tarım ve turizm potansiyelini harekete geçireceklerini söyleyen SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, “Burada harman var, iş var. Türkiye’ye rol model olabilecek bölge olmayı hedefliyoruz.”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, geleceğine ilişkin misyon ve vizyonunu oluşturmak, stratejik amaçlarını ve ölçülebilir hedeflerini saptamak, performanslarını önceden belirlenmiş olan göstergeler doğrultusunda ölçmek amacıyla katılımcı yönetim anlayışıyla hazırlanması planlanan ve 4 yıllık süreci kapsayacak stratejik plan çalışmalarına başladı.

DIŞ PAYDAŞ ÇALIŞTAYI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Stratejik Planı oluşturma sürecinde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın paydaşlarının odanın gelişimine yönelik görüş ve önerilerini, geleceğe yönelik beklentilerini belirlemek amacıyla paydaş görüş öneri ve beklentilerini içeren “SATSO Stratejik Plan Dış Paydaş Çalıştayı” düzenledi.

YOL HARİTASI
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’un ev sahipliğinde, Best Western Premier Otel’de gerçekleştirilen çalıştayın moderatörlüğünü Stratejik Plan Danışmanı Dr. Türkay Kısa yaptı.

EN İYİSİ İÇİN
Nitelikli istihdama ve çevreye duyarlı kümelenmeye yönelik çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Mahmut Kösemusul, “Hem ticarete hem de sanayiye hizmet ediyoruz. Sanayilerimizi modernize ediyoruz. Bizler bu ortak vizyonda en iyisini yapmaya gayret ediyoruz.  Türkiye’ye rol model olabilecek bir bölge olmayı hedefliyoruz” dedi.

BASINA TEŞEKKÜR
“Yerli otomobili istiyoruz. Cumhurbaşkanımız iş dünyasına bu görevi verdi. Biz Sakarya olarak bilinçli bir şekilde ısrar ediyoruz. Potansiyelimizin ve var olan gücümüzün farkındayız. Sizlerin de desteklerini bekliyoruz. Bizim en büyük ortağımız basın. Bizi doğru anlayıp doğru ifade ederek kamuoyu desteğine katkı sağladılar. Basınımıza teşekkür ediyoruz.”

İHRACAT HEDEFLERİ
Kösemusul, “Mart ayında ilimizin kuzey bölgesinde BMC, 4 fabrikanın temellerini atacak. Bu bizim ihracat hedeflerimize hızla ulaşmamıza destek olacaktır. Yatırımcıların gözdesi gelişen Sakarya’nın altyapısını hazırlıyoruz. Burada harman var, burada iş var. Sizin fikirleriniz ve desteğinizle daha hızlı yol alacağız.”

TARIMDA MARKALAŞMA
Tarımda ihracat yapabilecek düzeyde katma değerli üretime yönelerek tarımda da markalaşmayı hedefliyoruz. Tarımsal ürünler mükemmeliyet merkezimizi Büyükşehir Belediyemizle birlikte kısa zamanda hayata geçiriyoruz. Nitelikli bir sektör olarak sürekliliğini inşa etmeye gayret edeceğiz.”

TURİZMİN ÖNEMİ
Kösemusul, “Sakarya sadece sanayi ticaret ve tarım değil turizm alanında da büyük potansiyele sahip bir bölge. Sapanca tek başına bir turizm cenneti. 3 otelimiz daha açılacak. Taraklı termal turizminde 9500 yataklı termal oteli var. Karasu’da Longoz’umuzu çevresine, doğasına zarar vermeden şehrimiz turizmine kazandırmayı, katkı sağlamayı hedefliyoruz.

BİRLİK BERABERLİK
Başkan Kösemusul son olarak, “Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu toplantıya katılarak ilimizin planlanmasına verdiğiniz katkılardan, odamızın yol haritasına desteklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Yol arkadaşlığımız daim olsun” dedi.

HAYALLER VE HEDEFLER
Kösemusul’un ardından Stratejik Plan Danışmanı Dr. Türkay Kısa çalıştay ile ilgili bilgi verdiği konuşmasında, “Bir yerden bir yere giderken hedefimizi bilmeliyiz ve en kısa yoldan gitmeliyiz. En çok faydayı sağlayacak yolu bulmaya çalışmalıyız. Odanın mevcut durumu çerçevesinde, nerede olmak istediğimizi belirleyip daha sonra yol haritamızın kontrolünü yapacağız. Hedeflerimizi eylemlerimiz belirler. Hayalle hedef arasındaki fark eylemdir.”

KATILIMCILARIN GÖRÜŞLERİ
Çalıştayda katılımcılara SATSO ve Sakarya ile görüşlerini bildirdikleri anketler, görüş ve öneri formları dağıtılarak kayıt altına alındı. Tüm katılımcılar söz alarak SATSO ve Sakarya’nın mevcut durumu, beklentileri ve talepleri üzerine görüşlerini bildirirken, katılımcıların Başkan Kösemusul’un yakın ilgisinden ve SATSO’nun kurumlarına verdikleri desteklerden dolayı Kösemusul’a teşekkür etmesi dikkat çekti.

ÇALIŞTAYIN AMACI
Bu çalışma ile oluşturulacak stratejilerin etkinliğinin artırılması, stratejik planlamanın temel unsurlarından biri olan katılımcılığı sağlaması, odanın etkileşim içinde bulunduğu paydaşların görüşlerinin dikkate alınması stratejik planın sahiplenilmesi hedefleniyor.

8 Şubat 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara