SERDİVAN AJANS’IN 32’NCİ SAYISI ÇIKTI


Aylık Şehir Kültürü Gazetesi Serdivan Ajans’ın yeni sayısı çıktı.

Serdivan Ajans’ın 32. sayısında “Arzın Kapısı Kudüs Mescid-i Aksa” kitabının yazarı Talha Uğurluel ile Kudüs ve Mescid-i Aksa üzerine yapılan söyleşi yer alıyor.

İNGİLİZLER
Kudüs’e yapılan eserlerin sınırı olmadığını, bölgede ciddi eserler olduğunu belirten Uğurluel,  “Kudüs bizim bir parçamız, kültürümüzün bir parçası” ifadelerini kullandı. İngilizlerin 1917’de Kudüs’ü işgal etmesinden sonraki süreçte yaptıkları çelişkili reformlardan bahsederek bu çelişkileri irdeleyen yazar, “İlk olarak Abdülhamid Han’ın yaptırdığı Kudüs’ün o muhteşem abidevi saat kulesini yıktılar. Sonra Selahattin Eyyubi’nin 1187’de Kudüs’ü fethettikten sonra şehrin İslami kimliğini güçlendirme adına uygulamaya koyduğu Nebi Musa şenliklerini yasakladılar” dedi.

‘ÇELİŞKİ VAR’
“Arzın Kapısı Kudüs Mescid-i Aksa” kitabının yazarı Talha Uğurluel, “Son olarak da Mescid-i Aksa’daki mihrabı tamir ettirdiler. Tabii burada bir çelişki var” diyerek “Silah sesi duyulmadan Kudüs teslim edildi” ifadelerine yer verdi. Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Serdivan Ajans’ın 32. sayısının Serdivan Belediyesi ve Serdivan Fikir-Sanat Akademisi’nden ücretsiz olarak temin edilebileceği belirtilirken; ayrıca issuu.com/serdivanajans adresinden de dijital olarak takip edilebileceği bildirildi.

6 Şubat 2018 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara