ESNAF BÖYLESİNİ İLK DEFA GÖRDÜ!


Adapazarı Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban, esnafın rüyası olan sıfır faizli kredinin ilk kez bu hükümet döneminde uygulandığını söyleyerek, “Faizli kredilerde de oran yüzde 70’lerden 5’lere geriledi” dedi

YÜZDE 4-5 FAİZ
Adapazarı Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban, esnafın rüyası olan sıfır faizli krediyi son yıllarda iki kez kullandırdıklarını söyledi. Balaban, “Yüzde 60-70 faizle kredi verilen günlerden yüzde 4-5 faiz uygulanan günlere geldik. Acaba bir gün mümkün olur mu dediğimiz sıfır faizli krediyi esnaf ilk kez bu hükümet zamanında kullandı” dedi.

69 MİLYON TL
21 Ocak’ta yapılan genel kurulla 3 yıllığına tekrar başkan seçilen Balaban, “Şu anda bin 200 esnaf üzerinde 69 milyon TL kredi var. Geri dönüşlerde de çok büyük bir sıkıntı yaşamıyoruz. Bu konuda bankalardan bile öndeyiz” diye konuştu. Hayri Balaban, kredi verirken ince eleyip sık dokuduklarını söyleyerek geri ödemelerde bu nedenle sorun yaşanmadığını kaydetti.

5 Şubat 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara