KONUMUZ “İŞ GÜVENLİĞİ”


SEDAŞ’ın sosyal sorumluluk anlayışı ile başlattığı “İş güvenliğinde meslek lisesi öğrencileri ile el ele” projesinde, Sakarya Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, SEDAŞ İş Güvenliği Uzmanları ve Şebeke Operasyon Yöneticileri ile bir araya g

İŞ GÜVENLİĞİ KÜLTÜRÜNE KATKI
Meslek Lisesi öğrencilerini eğitimleri sırasında kendilerini geliştirecek, elektrik enerjisi sektöründe iş güvenliğine odaklanmalarını,  iş güvenliği kültürünü hayatlarında olmazsa olmaz bir koşul olarak benimsemelerine katkı sağlayacak proje SEDAŞ tarafından hayata geçiriliyor. SEDAŞ öğrencilerin iş hayatına atılmadan önce iş sağlığı ve güvenliği kültürüne katkı sağlamalarını teşvik amacıyla başlattığı “İş güvenliğinde meslek lisesi öğrencileri ile el ele” projesini uygularken  Sakarya Fatih Mesleki ve  Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yaklaşık 200 öğrencinin katılımıyla büyük bir semineri gerçekleştirdi.

10 ALTIN KURAL VİDEOLARLA ANLATILDI
SEDAŞ’ın elektrik dağıtım faaliyet bölgesindeki meslek liseleriyle proje bazında bir araya gelmesi ve  bilgi alışverişine olumlu katkılar sağlanması yönünde Sakarya Fatih Mesleki ve  Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan, SEDAŞ Sakarya Şebeke Operasyon Bölge Sorumlusu İbrahim Bakkaloğlu ve  SEDAŞ İş Güvenliği Uzmanı Ebru Soyer tarafından meslek lisesi elektrik dalı öğrencilerine, SEDAŞ’ın tanıtımı, enerji sektöründe İş güvenliği bilincini yükseltmek, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak konularında çeşitli sunumlar yapıldı.  Öğrencilere (Kişisel Koruyucu Donanımlar) KKD’ler hakkında  ve elektrik dağıtım saha çalışmalarında kullanılan güvenlik ekipmanlarının can güvenliği açısından ne kadar önemli olduğu videolarla da gösterildi ve kullanımı anlatıldı. SEDAŞ’ın anayasası olarak kabul edilen 10 Altın Kural öğrencilerle paylaşıldı ve görsel sunumlar yapıldı.

MESLEK LİSESİNDEN SEDAŞ’A TEŞEKKÜR
SEDAŞ’lı yöneticileri dikkatle dinleyen meslek lisesi öğrencilerine, olumsuz hava koşullarında elektriğin güvenli, kaliteli ve sürekli verilmesi için SEDAŞ ekipleri tarafından yapılan saha faaliyetlerinin yer aldığı görsel sunumlar da izletildi. SEDAŞ’ın meslek liselerini önemsediğini ve bunu öğrenci buluşmaları ile sürdürülebilir hale getirdiğini belirten Sakarya Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Gencer, SEDAŞ yöneticilerine bu anlamlı organizasyon için teşekkür ederek başarılar diledi.

4 Şubat 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara