‘KIBLENİZ NERESİ BİLELİM!’


MHP İl Başkanı Levent Bülbül, milli birlik ve beraberliğin muhafazası, ülkenin bekası için Erdoğan’ın yanında olacaklarını söyleyerek, “Diğer partiler de kimin safında durduklarını açıklasın. Kıbleniz neresi bilelim” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Levent Bülbül, 92.1 frekansından yayın yapan Hür FM’de gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Engin Arapoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Hür Meydan programının konuğu oldu. Gündeme dair konularda çarpıcı açıklamalarda bulunan Levent Bülbül, özetle şunları söyledi.

KATILIM ŞÖLENİ
“Bugüne kadar görülmemiş, Türkiye çapında ses getiren bir katılım töreni gerçekleştirdik. Sayı 3 binleri buldu. Birçok insan kalabalıktan salona giremeyerek dışarıda kaldı. Yaklaşık iki aylık titiz bir çalışma sonucunda binlerce üye kazandırdık partimize. Ki bunlar hormonlu üyeler de değil, hepsinin isimleri belli, kimlik numaraları belli. Stant falan açmamamıza rağmen bunca insanı partimize kazandırdık. Görüyoruz ki MHP’ye büyük bir teveccüh var.”

PARTİDEN İSTİFALAR
“Öyle sosyal medyada falan söylenildiği kadar istifa yaşanmadı partimizde. MHP’ye karşı bir operasyon yapılmak istendi. Ama teslim alamadılar partimizi. Her dönem buna benzer sıkıntılardan geçtik biz. Zor dönemlerimiz olmuştur. Biz bunu bir netleşme süreci olarak değerlendiriyoruz. Bizim bir duruşumuz, bir anlayışımız var. MHP rüştünü ispat etmiş bir harekettir. Ülkesini ve milletini önceleyen bir siyasi partidir. Ülkenin bekası için mücadele vermektedir. Kafasında tereddüt olanlarla bu zorlu yola girilmez. İnşaAllah gidenler gün gelir de pişman olmazlar.”

SEÇİM İTTİFAKI
“Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi bilindiği gibi yüzde50+1 oyu zorunlu kılmaktadır. Mevcut durumda hiçbir parti bu oranı tek başına yakalayamamaktadır. Bu durum da ittifakları gündeme getirmektedir. Biz 15 Temmuz sonrası Yenikapı mitinginde vücut bulan anlayışı savunmaya devam ediyoruz. Bu, milli birlik ve beraberliğimizi temin edip başımızdaki belaları def etmek üzerine kurulu bir anlayıştır. Yenikapı ruhuna devamlı sadık kaldık. MHP diğer siyasi partilere de bir yol açmıştır. İttifakların nasıl olacağı belli olsun demiştir. Şimdi çıkıp CHP de kiminle ittifak yapacağını açıklasın. Açsınlar kartlarını. HDP ile birlikte olup olmayacaklarını açıklasınlar. Bu millet kıblenizi bilsin. Biz açıkçası PYD’yi terör örgütü olarak görmeyen CHP ile aynı safta yer alamazdık. Hele ki PKK’nın arka bahçesi niteliğindeki HDP ile asla aynı safta duramazdık. Yeni bir bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz şu günlerde ülkemizin bekası için en doğru tavrı gösterdiğimize inanıyorum. Zira cambaza bak denilerek ülkemizin bekasına göz dikiliyor. Türk milletinin geleceği için mücadele veriyoruz. Bundan gayrı bir düşüncemiz yok. Eğer bu uğurda bedel ödeyeceksek öderiz. Bizim hayatımız bedel ödemekle geçmiştir.”

CADDE 54 PROJESİ
“Bilindiği gibi Serdivan Belediyesi’nin Cadde 54 Projesi’ni idari yargıya taşıdık. Bu projede hukuka aykırılıklar var. Bu projede kamu zararı var. Böyle bir şeye sessiz kalamazdık. 85 bin metrekare inşaat alanı ihaleden sonra 177 bin metrekareye çıkarılmış, zemin üzeri iki kat olan kat yüksekliği de 4 kata yükseltilmiştir. Bu değişiklikler neden ihaleden önce değil de sonra yapılmıştır? Burada ofis mi yapılacak, iş merkezleri mi olacak, rezidanslar mı olacak belli değildir. Halka açık ikamet yeri ne demektir? Ayrıca şehrin belki de en değerli yerinde belediyenin payı neden yüzde 35 ile sınırlı tutulmuştur? Bu oranın daha yüksek olması gerekmez miydi? Bu konularda Büyükşehir Belediyesi’ne de görev düşüyor. Gerekli tespitleri yapın dedik. Ama onlar Serdivan Belediyesi’nden yazılı cevap almakla yetindiler. Sahada inceleme yapmadılar. Açıkça söylüyoruz ki burada büyük bir rant vardır. Bizden başka hiçbir muhalefet partisinin bu konuya değinmemesi, hiçbir sivil toplum kuruluşunun açıklama yapmaması da hayli ilginçtir. Biz biliyoruz ki AK Parti içinde de birçok insan bu projeden rahatsızdır ama sesini çıkaramamaktadır. Bu kadar büyük bir rant nasıl görmezden gelinir hayret ediyoruz. Bu işin arkasında kim olduğunu da çok merak ediyoruz.”

ŞEHRİN SORUNLARI
“Şehrimizde çok ciddi ulaşım problemleri var. Trafik keşmekeşi yaşanıyor. Şehirde toplu taşımacılığı teşvik edecek tedbirler alınmıyor. Zarar edileceği gerekçesiyle raylı sistem taşımacılığı yapılmıyor. Madem raylı sistem taşımacılığı zarar ettiriyordu neden ADARAY yıllarca hizmet verdi? Ulaşım ve trafik problemi gerçekten had safhadadır. Bilhassa sıkışık saatlerde Sakarya trafiği Hindistan trafiğini andırıyor. Ada treninin merkeze getirilememesi de bir başka ayıbımızdır. Bir trenin merkeze gelmesi bu kadar mı zor arkadaş!”

2019 KIRILMA YILI
“Ülkemiz zor günlerden geçiyor. 2019 çok önemli, adeta kırılma yılı. MHP kendi ikbalinden ziyade ülkesini ve milletini öncelemektedir. Kimse bizden başka türlü bir tavır beklemesin. Türk milleti ve devletinin yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz. Birlik ve beraberliğimizin bozulmasını bekleyenlere fırsat vermeyeceğiz.”

22 Ocak 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

O UNUTULMAZ DEPREM GECESİ VE TOÇOĞLU

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara