SAÜ VAKFI’NDA ULUSLARARASI BAŞARI


SAÜ Vakfı Özel Okulları öğrencisi Azra Aksoy’un hazırladığı fen projesi, uluslararası "Fresenius Environmental Bulletin" dergisinde İngilizce makale olarak yayınlandı.

SAÜ Vakfı Okulları’ndan yapılan açıklamada, “Okulumuz, yakın bir zamanda 2016 yılında 6.sınıf öğrencimiz Azra Aksoy ‘Elektromanyetik Alanın Soğandaki Kök Türü Hücreler Üzerindeki Sitogenetik Etkisi’ adlı çalışmasıyla Eskişehir'de organizasyonu yapılan bilim fuarında temsil etmişti. Fuarda stantlardaki projeleri tek tek inceleyen dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın dikkatini öğrencimizin ‘Televizyondan Gelen Tehlike’ adlı projesi çekti ve çalışmayla yakından ilgilendi. Proje hakkında öğrencimiz ve eğitim liderimiz Burcu Gül'den bilgiler aldı. Üreten, ezberci değil yaratıcı gençlik yetiştirdiğimiz için öğrencimizi, eğitim liderimizi ve Vakıf Okullarını takdir ve tebrik eden Sayın Nabi Avcı, projeyle daha sonra bizzat yakinen ilgileneceğini de ifade etti.”

ULUSLARARASI PLATFORM
“Projenin uluslararası önem arz ettiğini sözlerine dahil ederek, böylece projemizin hem ulusal hem de uluslararası başarı ve prestij ayak sesleri oluşmuş oldu. Vakıf Okulları olarak öğrencilerimizin başarılı performanslarını sadece Türk eğitim sistemi içinde değil, uluslararası platformda da izlemek, ülkemiz ve milletimiz adına yeni Aziz Sancar'ların yetişeceğini hissetmek, bizleri ziyadesiyle onurlandırıyor. Öğrencimiz Azra Aksoy'u ve proje danışmanı eğitim liderimiz Burcu Gül'ü ve desteklerini esirgemeyen kıymetli velimiz Doç. Dr. Hüseyin Aksoy'u Vakıf Okulları olarak gönülden kutlar, öğrencimizin tüm yaşamında üstün başarılarının devamını dileriz” denildi.

20 Ocak 2018 , Cumartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara