VATANSIZ NE DİN OLUR NE NAMUS!


Cumhurbaşkanlığı'nca 6 şehit ailesi ile 15 Temmuz darbe girişiminde yaralanan 22 gaziye gönderilen devlet övünç madalyası ve beratı törenle takdim edildi. Şehit babası Akkuş, "Vatan olmadı mı hiçbir şey olmaz. Vatansız ne namus olur ne din olur."

Cumhurbaşkanlığı'nca 6 şehit ailesi ile Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yaralanan 22 gaziye gönderilen devlet övünç madalyası ve beratı, törenle Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından takdim edildi. Valilik toplantı salonunda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

KUTSAL EMANETLER
Programda, şehitler ve gaziler hakkında hazırlanan sinevizyon gösterisinde, şehit aileleri gözyaşlarına hakim olamadı. Törende daha sonra şehit yakınlarına ve FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde yaralanan 22 gaziye, devlet övünç madalyası ve beratı takdim edildi. Tören sonrası gazetecilere açıklama yapan Vali Balkanlıoğlu, şehit yakınları ve gazilerin kutsal emanetler olduğunu söyledi.

CUMHURBAŞKANI ADINA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına övünç madalyalarını vermenin gururunu yaşadıklarını belirten Balkanlıoğlu, "Bu madalyalar, şehit yakınlarımıza, gazilere ve ailelerine devletimizin minnet ve şükranının nişanesi. Bunları ebediyen saklayacaklar. Allah bu devlete, millete, annelere başka acılar yaşatmasın. Gerektiğinde, vatanı müdafaa mecburiyeti ortaya çıktığında bizler de şehit olmak için hayatımızı her Türk vatandaşı gibi vermeye hazırız" diye konuştu.

GAZİLER
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Sakarya Valiliği önünde yaralanan Hacer Baylan, o gece oğlu ve kızıyla birlikte sokağa çıkarak gazi olduklarını aktardı. Allah'tan vatana bir daha böyle bir şey yaşatmamasını dileyen Baylan, "Böyle bir durumda Türk milletinin, canını seve seve çocuklarıyla feda edeceğini, bebekleriyle sokağa çıkabileceğini artık bütün dünya gördü ve duyabildi. Cumhurbaşkanımıza bize bu övünç madalyasını takdim ettiği için ayrıca teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

YİNE TEREDDÜT ETMEM
Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin El Bab bölgesinde şehit düşen sözleşmeli tankçı er Ömer Akkuş'un babası Mahmut Akkuş ise Allah'ın devlete ve millete birlik beraberlik nasip etmesini diledi. Akkuş, "Başımızda dönen dolapları görüyoruz. Bizim ayakta durmamız gerekiyor. Bunların bilincinde ve farkındayız. Bugün yine çocuklarım olsa yine tereddüt etmem vatanım için. Vatan olmadı mı hiçbir şey olmaz, hiçbir şeyin kıymeti yoktur. Vatansız ne namus olur ne din olur. Biz bunların bilincindeyiz, elhamdülillah Müslümanız. Neyin ne olduğunu biliyoruz."

18 Ocak 2018 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara