MACERA DOLU SÖMESTR AGORA AVM’DE!


Agora Alışveriş Merkezi çocukların heyecanla beklediği yarıyıl tatili için minik ziyaretçilerine yönelik dolu dolu bir program hazırladı.

Çocukların kişisel ve fiziksel gelişimine yardımcı olan, hayal güçlerini destekleyen etkinliklere yer veren Agora Alışveriş Merkezi, çocuk ziyaretçileri için birbirinden eğlenceli, öğretici organizasyonlar ile yarıyıl tatiline hazırlandı. Sömestr tatilinin ilk gününde minik ziyaretçilerine tiyatro oyunu ile kapılarını açan Agora AVM’de, 20-21 Ocak tarihlerinde Deniz Kızı Ariel Maceraları adlı tiyatro oyunu saat 15.00 ve 18.00’de iki seans olmak üzere sahnelenecek.
Deniz Kızı Ariel’in kaybolan sesini Agora AVM’nin minik ziyaretçileri arayacak. 22–25 Ocak tarihlerinde ise Sakarya Müzesi iş birliği ile gerçekleştirilecek olan “Maceracı Çocuklar Arkeolojik Kazıda” etkinliği ile müzede sergilenen tarihi eserlerin kopyalarını oluşturulacak kazı alanında bulacak olan minikler, sonrasında tıpkı bir tarihi eser gibi fırça ve benzeri ekipmanlarla eserin temizliğini gerçekleştirecek.  
Bir arkeologun kazı yaparken kullandığı mala, kürek, fırça gibi materyaller ile tarihi eserleri bulacak olan çocuklar gün sonunda sertifika ile uğurlanacak ve eserler sergilenecek.  Saat 14.00 – 17.00 arasında -1.kat etkinlik alanında gerçekleştirilecek arkeolojik kazıda minikleri macera dolu günler bekliyor.
Çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de dahil olmak isteyeceği “Maceracı Çocuklar Survivor’da” etkinliği ise 26-27-28 Ocak tarihlerinde saat 13.00 – 18.00 arasında -1.kat etkinlik alanında gerçekleştirecek ve miniklerin yarıyıl tatiline damgasını vuracak. Macera ve eğlence dolu oyun parkurları, yarışmalar ve yaratıcı atölyelerin yer verileceği etkinlik alanında çocuklar okulda atamadıkları enerjilerini Agora AVM’de doğru şekilde ve doğru bir etkinlikte atabilecek. Tatilin ilk haftasını dolu dolu geçirecek olan çocuklar ikinci haftasında da aynı tempo ile etkinliklerde yer alabilecek. 29 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında saat 14.00 – 17.00 arasında -1.kat etkinlik alanında “Meraklı Çocuklar Kil Tablet” yapacak, Göktürk alfabesini öğrenerek yeni eserler ortaya çıkaracak. Tatilin son iki gününde ise geçmişten günümüze unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını yeni nesil ile buluşturacak olan Agora Alışveriş Merkezi, tüm yaş grubu çocuklara keyifli bir hafta sonu, ebeveynlere de nostalji dolu anlar yaşatacak. 3-4 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek Eski Sokak Oyunları ile interaktif oyunlar oynayacak olan minik ziyaretçiler 14.00-18.00 saatleri arasında Agora Alışveriş Merkezi -1. kat etkinlik alanında bir araya gelecek.
Yarıyıl tatili için planladığı etkinlikler ile çocukları fiziksel olarak hareket etmeye teşvik etmeyi amaçlayan Agora AVM; aynı zamanda sosyalleşmeyi, analitik düşünmeyi, kıvrak zekalı olmayı, dengeli, dikkatli ve kontrollü olmalarını da aşılamayı amaçlıyor.

18 Ocak 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

O UNUTULMAZ DEPREM GECESİ VE TOÇOĞLU

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara