TÜRKİYE KENETLENDİ


AK Parti MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, Devlet Bahçeli’nin duruşunun ve desteğinin çok kıymetli olduğunu söyleyerek, “Ülkemiz adeta ikinci kez kurtuluş savaşı vermektedir. Milli ve yerli bir duruşla adeta Türkiye kenetlenmiş durumda” dedi

HÜR MEYDAN
AK Parti Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Recep Uncuoğlu, 92.1 frekansından yayın yapan Hür FM’de gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Engin Arapoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Hür Meydan programına konuk oldu. Gündeme dair konularda çarpıcı açıklamalarda bulunan Uncuoğlu, özetle şunları söyledi:

MKYK’NIN ÖNEMİ
“Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) her ay Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanır. Partinin en yüksek karar organıdır. Ülke meseleleri ve parti içi konular bu toplantılarda ele alınır. Dilek ve temenniler bölümünde de her üye söz alarak kendi görüş ve fikirlerini söyler. Sayın Cumhurbaşkanı bu değerlendirmeleri çok önemser. Toplantılar 5-6 saat, hatta bazen daha da uzun sürer.”

KONGRE SÜRECİ
“Kongreler bizim için yenilenme, tazelenme ve gücümüze güç katma süreçleridir. Teşkilat Başkanlığımız uzunca bir süre istişareler yapıp, görüşler alıp adayları belirler ve süreci yürütür. İl başkan adaylarının belirlenmesinde son sözü Genel Başkanımız söyler. İlçe kongrelerini tamamladık. İlimizin de bulunduğu 30 büyükşehirde Şubat ve Mart aylarında il başkanlığı kongreleri yapılacak ve bunlara Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da bizzat katılacak. Sakarya’da kimin il başkanı olacağı hususunda henüz bir karar verilmedi. Bildiğim kadarıyla bu konudaki çalışmalar sürüyor. Partimiz için en doğru karar verilecektir.”

TEŞKİLATIN BAŞARISI
“5 yıl boyunca il başkanlığı yapmış biri olarak teşkilatçılığı ve bu işin zorluklarını iyi bilen bir insanım. Her dönem farklı sıkıntılar yaşanır, farklı farklı görüşler ortaya çıkabilir. En önemlisi partideki birlik ve beraberliği her daim muhafaza edebilmektir. AK Parti olarak biz büyük bir aileyiz. Görevde olanlar olmayanlar, geçmişte görev yapmış olanlar; herkesin katkısına ihtiyacımız var. Mevcut il yönetimimiz de bu anlayıştan hareketle elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyor. Teşkilatçılık konusunda partimiz büyük bir tecrübeye ve hafızaya sahip.”

BELEDİYELER
“Her belediye başkanımızın, milletvekilimizin, teşkilat başkanlarımızın partimize karşı bir sorumluluğu var. Bu siyasi sorumluluğu herkes bihakkın yerine getirmek mecburiyetinde. Partimizde yılın 365 günü işleyen bir denetim mekanizması mevcut. Bunun haricinde BİMER, CİMER gibi mekanizmalar son derece etkin çalışıyor. Partimizin ilkelerine ve politikalarına uymayan, hızına yetişemeyen, vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini yeterince yerine getiremeyenler bunun sonuçlarına katlanmak durumundadır. Ben ilimizdeki belediye başkanlarının performanslarını ise başarılı buluyorum.”

İLİMİZDEKİ YATIRIMLAR
“İlimizi ilgilendiren her konuda ciddi bir çaba harcıyoruz. Yatırımları ve süreçleri yakından takip ediyoruz. İkinci üniversite konusu yakın zamanda meclis gündemine gelecek ve çalışmalar hız kazanacak. Hastane konusunda biliyorsunuz üç bakan değişti lakin bu konuda da önemli bir mesafe alındı. Yakın zamanda fizibilite çalışmaları başlayacak. Bölge Adliye Mahkemesi bu sene içinde açılacak, yeni bir adliye binası da Camili’de inşa edilecek. Sakarya eşsiz doğası, genç ve çalışkan insanları ile yükselen değer olmayı sürdürecek. Son yıllarda artan nüfus ve aldığımız göçler de bunu gösteriyor zaten. Sakarya denildiği gibi gelişmiyor olsa bu kadar göç almazdı. Hamdolsun şehrimizin kronik denilebilecek bir sorunu yok. Partimize her dönemde artarak sağlanan destek de doğru işler yaptığımızın en büyük göstergesi.”

BAKANLIK BEKLENTİSİ
“Geçmişte bir ilin milletvekilinin bakan olması o il için bir ayrıcalıktı. Ama bizim dönemimizde bu anlayış değişti. Ülkemizde topyekûn bir gelişim ve değişim hamlesi yaşanıyor. Bakanlarımız sadece kendi illeriyle değil bütün illerimizin sorunlarıyla yakından ilgileniyor. İlimiz AK Parti iktidarı boyunca sadece bir buçuk senelik bir süreçte bakanlık alabildi ama buna rağmen hiçbir işimiz sekteye uğramadı. Bakanımız olsa tabii ki iyi olur ama olmasa da çok fazla sorun teşkil etmez.”

BAHÇELİ’NİN DESTEĞİ
“MHP’nin ve Sayın Devlet Bahçeli’nin duruşu ve desteği ülkemiz için çok önemli, kıymetli ve değerlidir. Ülkemiz adeta ikinci kez kurtuluş savaşı vermektedir. Milli ve yerli bir duruşla adeta Türkiye kenetlenmiş durumda. Şunu çok iyi bilsinler ki ülkemizin bekasına göz diken şer odaklarına ve dış güçlere bu ülkenin anahtarlarını teslim etmeyeceğiz. Yalan rüzgârlarıyla siyaset yapanlara, fitnecilere, ülkenin aleyhine çalışanlara ve onların işbirlikçilerine fırsat vermeyeceğiz. Bunu herkes böyle bilsin.”

15 Ocak 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara