HACIOĞLU SAKİNLERİ: BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ


Sakarya'nın Erenler ilçesine bağlı Hacıoğlu Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, mahallelerinin gelişmesi için, "Biz Büyük Bir Aileyiz" projesini başlattı.

Erenler Belediyesi, il ve ilçe müftülükleri ile hayırsever iş adamları tarafından desteklenen projenin kurucusu Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Arslan, mahallelerinin örnek bir yerleşim yeri olması için çalıştıklarını söyledi. 

Çalışmaların tüm mahalle sakinleri tarafından desteklendiğini anlatan Arslan, "Mahallede okuma seferberliği başlattık. Mahallenin merkez camisi olan Gıyasettin Benli Camisi'ne her hafta farklı bir hatip getirerek sohbet ediyoruz. Bunu yanı sıra mahalle için www.hacioglumahallesi.com isimli web sitesi ve kapalı devre tüm mahalleyi kuşatan bir sosyal medya grubu kurduk.

Bu hareket hiçbir siyasi ve ticari amaç gütmemektedir. Gelecek nesiller için çalışıyoruz. Mahallede birçok proje aynı anda yürütülüyor. Bu çalışmalardan birisi kahvehane sohbetleri, bu sohbetleri her hafta ayrı bir kahvehane devam ettireceğiz." dedi. Arslan, projeyi "Hayra motor, şerre fren olalım" sloganı ile yürüterek, mahallede bulunan her türlü kötü alışkanlığı yok etmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi. 

13 Ocak 2018 , Cumartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

TCDD’NİN AYIBI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara