SAKARYA’DA İLK TÜRKİYE’DE İKİNCİ İSTASYON


Hendek Belediyesi plan ve proje müdürlüğü ve Hendek’li görme engelliler öncülüğünde kurulan ve Sakarya’nın diğer ilçelerinden gelen ziyaretçilerin de ilgisini gören Görme Engelliler Empati İstasyonu ziyaretçilerini bekliyor.

Hendek Belediyesi plan ve proje müdürlüğü ve Hendek’li görme engelliler öncülüğünde kurulan Görme Engelliler Empati İstasyonu Türkiye’de ikinci olma özeliğini taşıyor.

Görme Engelliler Empati İstasyonu ile ilgili bilgi veren Yusuf Durdurmuş Türkiye’de ilk Görme Engelliler Empati İstasyonu ilk olarak İstanbul gayret tepede karanlıkta diyotluk ismi ile açıldı bizin burada ise Görme Engelliler Empati İstasyonu olarak açıldı Türkiye’de ikincisi oluyor dedi.

Durdurmuş Hendek Görme Engelliler Empati İstasyonu 5.Bölümden oluşmakta ilk olarak bastonla yürümeyi bıral alfabesi yazımlı kitapları okuyorlar matematik işlemlerinde abaküs toplama çıkartma bölme yapmaya çalışma,  Zeki Cömert Parkında Köprüden Geçiyorlar, Hendek Pazar yerine gidip Alış veriş yapıyorlar, Trafik ışıklarından karşıya geçiyorlar, Kafeteryada ikram bulunuyoruz sohbet ediyor görme engellilerle ilgili bilgi veriyoruz  Her bireyin görmesi gereken  Görme Engelliler Empati İstasyonu tüm Hendek ve Sakarya halkını bekliyoruz dedi.

 Sakarya içinden ve çevre illerden gelecek misafirlerimiz hafta içi her gün ve hafta sonu saat 10.00 ile 16.00 arası istasyonumuzu ziyaret edebilirler.

Hendek Görme Engelliler Empati İstasyonu Rehberleri, Yusuf Durdurmuş,  Muhammer Şefik,  Özgür Becit

13 Ocak 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

TCDD’NİN AYIBI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara