HIRSIZLIĞA GEÇİT YOK!


Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından ilin farklı noktalarında hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edilen 12 zanlı yakalandı.

İki farklı işyerinde “İş Yerinden Hırsızlığa Teşebbüs” eden Ö.S., F.D. ve A.B. isimli şahıslar kovalamaca sonucu yakalanarak göz altına alındı. Yakalanan şahıslardan Ö.S. nin (34) adet, F.D.’nin (52) adet, A.B. nin (15) adet suç kaydının olduğu, ayrıca A.B.’nin Geyve’de meydana gelen “Akü Hırsızlığı” olayından firar olarak arandığı anlaşılmış, şahıslar adli makamlara sevk edildi.
Aynı gün ekiplerce 3 şahsın sarı renkli ekobisi sürükleyerek götürdükleri görülmüş, yapılan kontrolde ekobisin yeni çalındığı tespit edilerek sahibine ulaşılmış, hırsızlık olayını gerçekleştiren B.T.-M.K. ve B.T isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.
Şüphelilerden, B.T.’nin (5) adet “Bisiklet ve Motosiklet Hırsızlığı” suçlarından kaydının olduğu anlaşıldı. Zanlılar adli makamlara sevk edildi.
Öte yandan Çark Caddesi üzerinde uygulama yapan görevlilerce Y.S.-E.K. ve S.V isimli şahıslar kullanmış oldukları motosiklet ile durdurulmuş, motosikletin yapılan incelemesinde, Serdivan bölgesinden yeni çalınan motosiklet olduğu tespit edildi. Yakalanan şahıslardan S.V.’nin 2 ayrı suçtan arandığı anlaşılmış olup tahkikata başlandı.
Aynı gün 46 NA …plakalı kamyonetin kasasında bulunan plakasız motosikletin araç içerisinde bulunan şahıslar tarafından satılmaya çalışıldığı ihbarına istinaden, söz konusu araç durduruldu, kamyonetin kasasında bulunan plakasız motosikletin yapılan kontrolünde Cumhuriyet Polis Merkez Amirliği sorumluluk bölgesinden çalıntı olduğu tespit edildi. Yakalanan M.Ö.-H.G. ve A.B. isimli şahıslar hakkında tahkikata başlandı.     
İş yerinden hırsızlığa teşebbüs olayı ile ilgili olarak (3) şahıs, ekobis hırsızlığı ile ilgili (3) şahıs, (2) farklı motosiklet hırsızlığı ile ilgili olarak (6) şahıs olmak üzere toplam 12 şahıs hakkında adli işlem yapıldı.
Yapılan açıklamada, “İlimiz ve çevresinde halkımızın huzur ve güvenliği için yürüttüğümüz kararlı mücadelemiz aralıksız devam edecektir” denildi.

13 Ocak 2018 , Cumartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

TCDD’NİN AYIBI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara