‘SİZLERE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR’


Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Gençler sizlere çok ihtiyacımız var. Sizler iyi, nitelikli olursanız, memleketin derdiyle ilgilenirseniz, ülkemiz geleceğe çok daha güvenle bakacaktır."

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, kent merkezi ile ilçelerdeki okullarda bulunan öğrenci meclisi başkanlarıyla bir araya geldi. Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Toplantı Salonu'ndaki programda konuşan Vali Balkanlıoğlu, öğrencilik döneminde öğretmenlere ve idarecilere imrendiğini, onlar gibi olmak istediğini söyledi.

NİTELİKLİ BİLİNÇLİ GELECEK
Valilik makamına geldiği zaman, o günleri hatırladığını ve zamanın ne kadar da çabuk geçtiğini düşündüğünü anlatan Balkanlıoğlu, şöyle konuştu: "Bizler bu makam ve mevkilerde geçiciyiz. Sizler ileri ki zamanlarda bizim yerimize geçip, il ve ilçeleri hatta ülkeyi yöneteceksiniz. Gençler sizlere çok ihtiyacımız var. Eğer Türkiye eskiye göre biraz daha iyi ise, o günün gençleri ve öğrencileri biraz daha iyi olduğu içindir. Yani sizler iyi olursanız, nitelikli yetişirseniz, demokrasinize sahip çıkıp, çevre bilinciniz olursa, hayvanlara, insanlara ve onların haklarına saygı gösteren bir mantıkla yetişirseniz, bir de memleketin derdiyle ilgilenirseniz, ülkemiz geleceğe çok daha güvenle bakacaktır."

KİTAP TAVSİYESİ
Öğrencilere çok çalışmaları ve bol kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Vali Balkanlıoğlu, gençlerin hedefinin büyük olması gerektiğini ifade etti.  Vali Balkanlıoğlu, daha sonra öğrenci meclis başkanlarının sorun, talep ve görüşlerini dinledi.  Programa, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ilçe milli eğitim müdürleri, okul yöneticileri ile öğretmenler de katıldı.

12 Ocak 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR TUTULMUYOR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara