STB’DEN GENÇ GİRİŞİMCİLERE DESTEK


Sakarya Ticaret Borsası (STB) ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün 2017’de gerçekleştirilen 250 kişilik eğitim programı, yenilenen protokol ile 2018’de de devam ediyor.

İMZA TÖRENİ
Sakarya Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen protokol imza töreni, STB Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete ve İş-Kur İl Müdürü Tekin Kaya, Borsa Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Genç, Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Arslan ve İş-Kur yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti.

GENÇ GİRİŞİMCİLER
STB Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, “Sakarya girişimcilik potansiyeli çok yüksek bir şehir. KOBİ'lerimiz ekonomiye yön veren önemli yapılar. Yeni girişimler, yeni işletmeler şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine ve istihdamına katkı sağladığı gibi toplumda sosyal olarak da çok önemli pozitif etkilere sahip. Devletimizin girişimcilerimizi yüreklendirmesi ve desteklemesi çok kıymetli. Şimdiden girişimci adaylarımıza başarılar diliyorum.” dedi. 

İSTİHDAM
İlimizdeki girişimci sayısının artırılmasının desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken İl Müdürü Tekin Kaya, ülkemizin gelişimi ve istihdamın artırılmasında yeni iş alanlarının oluşturulmasının önemli olduğunu ifade ederek, her yıl İlimizde artan oranda girişimcilik eğitim programı düzenlendiğini açılan programlara olan yoğun talep ve başvuruların memnuniyet verici olduğunu belirterek, Girişimci adaylarına verdikleri eğitim desteği için Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Cevdet METE ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.

İŞKUR’A BAŞVURUN
Tekin Kaya, “Girişimci adaylarının KOSGEB’in yeni girişimci desteğinden yararlanabilmeleri için girişimcilik eğitim programlarına katılarak, katılımcı belgesi almaları gerekmektedir. Eğitim programları 2018 yılının Ocak ayında başlatılacak olup konu ile ilgili detaylı bilgi için İşkur ile iletişime geçebilirler” dedi.

12 Ocak 2018 , Cuma
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

TCDD’NİN AYIBI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara