ALİ FUAT CEBESOY ANILDI


Geyve’ye bağlı Alifuatpaşa Mahallesi’ne adı verilen Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Ali Fuat Cebesoy paşa, Alifuatpaşa Ortaokulu’nda anıldı.

Ali Fuat Cebesoy’u anma programı saygı duruşu ile başlayıp, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ali Fuat Paşa’nın hayatının anlatılmasıyla devam etti.

Alifuatpaşa Ortaokulu Bilgisayar Öğretmeni Fatma Ak tarafından hazırlanıp, Türkçe Öğretmeni Elif Akbaba ile Müzik Öğretmeni Özkan Özer tarafından sunumu yapılan program büyük beğeni topladı.
Alifuatpaşa Mahallesi Alifuatpaşa Ortaokulu Çok Programlı Salonu’nda yapılan programa vekâleten Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Taner Çolak, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Raşit Gökhan Civek,  MEM Mehmet Doğan, Geyve İlçe Emniyet Müdürü Uğur Duman, Garnizon Komutanı, CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, AK Parti Geyve İlçe Başkanı Abdullah Özdemir, MHP İlçe Başkanı Şerafettin Kaya, İyi Parti İlçe başkanı Yusuf Baran, Daire amirleri, Milis Kuvvetleri, Kuva-i Milliye ile öğrenciler katıldı.
BAŞKAN KAYA
Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya: “Çocuklarımıza tarih bilicini vererek, tarihimizde vatanı için mücadele etmiş kahramanlarımızı iyi öğreterek onların da ileride tarihe imza atmalarını sağlamış oluruz. Ben buradan ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk, Ali Fuat Cebesoy Paşa ve tüm silah arkadaşlarına teşekkür ediyor ve ruhlarını hayırla yad ediyorum. Paşamızı her yıl mezarı başında anıyorduk. İlk defa okulumuzun konferans salonunda gerçekleştirdik. Bu programı tertipleyen arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.
KAYMAKAM KARAL
Öğrencilerin hazırlamış olduğu slâyt gösteriminden sonra kürsüye çıkan Pamukova Kaymakamı Recai Karal, “Osmanlı’nın yetiştirdiği en büyük şahsiyetlerden olan Ali Fuad Paşa bize hem maddi hem de manevi değerler bırakmıştır. Bıraktığı maddi değer olan savaş tekniklerini sürdürerek daha ileriye taşımamız gerekir. Saygı duymak mezarı başında ayakta durmak değildir. Saygı duymak onu hissetmek bıraktığı mirası hayatımıza aktararak ileriye taşımaktır diyerek” sözlerini tamamladı.
Öğrencilerin okuduğu şiirlerle salonda izleyenler coşkulu anlar yaşadı.
Ali Fuat Cebesoy Müzesi’nin tanıtımı ile ilgili videonun gösteriminden sonra katılımcılar, Ali Fuat Cebesoy’un mezarına giderek hep birlikte dua etti.  Türkiye’de tek olan Ali Fuad Cebesoy Müzesi gezilerek program sonunda grup fotoğraf çektirdi.

10 Ocak 2018 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR TUTULMUYOR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara