SAKARYA İHH’DAN GENÇLERE DESTEK


Sakarya GENÇ İHH gönüllüleri Karasu ve Sapanca’dan da gençlerin katılımı ile Bursa'da bulunan Bursa İHH Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezinde (AKOM) Temel Afet ve Acil Yardım eğitimi aldılar.

Arama Kurtarma Eğitimleri ilk aşaması olan Temel Afet ve Acil Yardım eğitimi kapsamında önce dersliklerde teorik eğitimlerini tamamlayan gönüllü gençler daha sonra profesyonel ekipler ve Bursa İtfaiye Amirliğinden gelen itfaiye görevlileri ile uygulamalı eğitim gördüler.

Sakarya Genç İHH tarafından yapılan açıklamada eğitimlerde özellikle tüm kursiyerlerin bireysel becerileri test edilerek uygulamalı eğitimler verildiği bildirildi.

Sakarya Genç İHH Başkanı Emirhan Demiray; Temel Afet ve Acil Yardım eğitimi programında teşkilatlanma, deprem bilinci, afetlerde haberleşme (Telsizcilik), gönüllülük, afet psikolojisi, temel yangın bilgisi, ve temel yangın pratik eğitimi, köpekli arama-kurtarma, stres yönetimi, takım çalışması, barınma ve hijyen, ilkyardıma Giriş ve ilkyardım temel uygulamaları, çadır kurma pratik eğitimi gibi konular işlendi.

Eğitimlerimizin ilk aşamasını tamamlamakla birlikte bununla sınırlı kalmayarak gönüllülerimize yönelik 2.-3. ve 4. etap şeklinde her koşulda eğitim ve tatbikatlar  devam edecek.

Bizlere ev sahipliği yapan, eğitimin her aşamasında bizlerle son derece yakından ilgilenen İHH Bursa AKOM ailesine teşekkürlerimizi sunuyoruz şeklinde konuştu.

Eğitimleri değerlendiren Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, gençlerimiz geleceğimiz için çok önemli. Onlar bir anlamda iyiliğin geleceği. Gençlerimizin hem akademik olarak eğitimlerini hem sosyal kültürel yönlerini geliştirmeye yönelik olarak hem de öğrenci olan gençlerimize eğitim bursu temin etmeye çalışarak ekonomik anlamda destek vermiş oluyoruz dedi. 

Aydın, gençlerin bütün dünyayı tanıyarak, insanlığa hizmet etmekle görevli olduklarına değinerek, İslam coğrafyasında Müslümanlar kendi güçlerini ele geçirmediği müddetçe bu katliamlar var olmaya devam edecek. Bizi ne BM ne de başka bir uluslararası topluluk kurtaracak, bizleri Müslüman gençler bu zulümden kurtaracak diye konuştu.

10 Ocak 2018 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Serdivan’da cezaevi firarisinin sürükleyerek ağır yaralanmasına neden olduğu polis memuru Günay Doğdu’yu hastanede ziyaret etti.
YARALI POLİSTEN HABER VAR KERESTE ATÖLYESİ ALEVLERE TESLİM! TAKSİ MARKETE GİRDİ! CİNAYET ŞÜPHELİLERİ TUTUKLANDI! MURAT MENGEN TEŞEKKÜR ETTİ İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI TÜRK BİLİM İNSANI YILDIZ SAÜLÜLERE SESLENDİ EYÜP ALEMDAR’IN ACI GÜNÜ

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

TCDD’NİN AYIBI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara