İHH TEMSİLCİLERİ SURİYE’DEN DÖNDÜLER


Sakarya İHH Yönetim Kurulu Üyeleri yönelik görüşmeler yapmak için gittikleri Suriye ziyaretinden döndüler.

Sakarya İHH Yönetim Kurulu Üyeleri, Hendek İlçe eski ve yeni temsilcisi Suriye’de yaşanan mağduriyetleri yerinde görmek ve yapılacak çalışmalara yönelik görüşmeler yapmak için gittikleri Suriye ziyaretinden döndüler.

Azez, Cerablus ve El Bab bölgesinde ziyaretler ve incelemelerde bulunan Sakarya heyeti yetim ve mülteci kampları, Uluslararası Şam Üniversitesi, çadır kampları ve El Bab yerel meclis başkanı ile görüşerek bilgi alışverişinde bulundular.  Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, Fırat Kalkanı Bölgesinde incelemelerde bulunduklarını, ihtiyaçları yerinde tespit ettiklerini ve mazlumlarla hemhal olduklarını belirtti.

İHH Hendek Temsilcisi Cemil İşnel yaptığı açıklamada, “Sakarya İHH ekibi olarak yanı başımızda Suriye’de yaşanan Savaşın şiddetini yıkıcı gücünü ve insanların yaşadığı dramı his etmek İHH’nın bölgede yaptığı çalışmaları görmek için yaptığımız gezide gördük ki yazılı ve görsel medyadaki resimler bile  bu dramı anlatmaya yetersiz kalır. Yetim kalan çocukların gözlerindeki umutsuzluğa umut olmaya çalışmak bile muğlak duygular içinde kalıyoruz.  Fırat Kalkanı Bölgesi dışında yine Suriye’de Doğu Guta’da insanların yoğun bir salgın hastalık ve açlık ile pençeleştiklerini ayrıca Doğu Hama ve İdlib’in yoğun bir şekilde bombalandığını ifade etti.  

Bombardımandan kaçanların sınırımıza doğru ilerlediğini ancak İHH Ekiplerinin hangar çadırlar kurarak ve gıda kıyafet dağıtımı ile sayıları on binleri bulan bu yoğun göçü Suriye sınırları içinde tuttuğunu vurguladı. Bu savaşın içinde kalmış insanların dramını bir nebze hafifletmek için İHH olarak ilçemizde yardım çalışmalarına devam ediyoruz. Hendek halkımızın bu konudaki duyarlılığını devam etmesini temenni ediyoruz. 

Heyette Hendek Eski İHH temsilcisi Ali Ateş ve Yeni Temsilcisi Cemil İşnel katıldılar.

9 Ocak 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

TCDD’NİN AYIBI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara