‘’TERZİLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR’’


Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk terzilik mesleği yıllarındaki ustalarıyla da bir araya gelerek hasret giderdi.

Sakarya Terziler, Tuhafiyeciler, konfeksiyoncular esnaf odası seçiminde konuşan Başkan Soğuk; 25 Yıl mesleğimi terzilik olarak icra ettim. Dünyaya yeniden gelsem yine bu onurlu mesleği seçerdim, dedi.

Sakarya terziler odası seçimi yapıldı. Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’ta kongreye katılarak başkanlığa seçilen İbrahim Çokluk ve yönetimini tebrik etti. Hayırlı olsun dedi ve çalışmalarında başarılar dedi.

Kendisinin de terzilik mesleği içinden geldiğini ve 25 yıl bu mesleği icra ettiğini hatırlatan Başkan Soğuk, ‘’dünyaya yeniden gelsem tekrar bu mesleği seçerdim. Çok onurlu, saygıdeğer ve kutsal bir meslektir. Ülkemizde konfeksiyonculuğun artışı terziliğin azalmasına neden oldu. Bu mesleğe destek verilmesi gerekiyor. Sisteme bağlı olarak çırakta yetiştiremiyoruz. Mutlaka çıraklık müessesemizin de gözden geçirilip devreye girmesi gerektiğini düşünüyorum. Terziliği yaşatmamız gerekiyor,’’ dedi.

9 Ocak 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

TCDD’NİN AYIBI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara