AK KADINLAR İDDİALI


AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, “2019 seçimleri çetin diyorlar; değil. Biz gönülleri fethetmeye hazırız. Kapıları çalacağız, gönüllere gireceğiz. Cenaze de, doğum da, askerlik de bizden sorulur; buna hazırız.”

AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları 3. olağan kongresi yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Şehime Kaya yeniden başkan seçildi. Geniş katılımın olduğu kongre toplantısına; AK Parti MKYK Üyesi Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Kümbet, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Ak Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Ak Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, muhtarlar, meclis üyeleri ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

KADIN HER GÖREVDE EN ÖNDE
Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleriyle başlayan AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya, "Siyasi hikayemdeki başarımın sırrı, kadınları siyasetle buluşturmam, diyen bir parti liderinin yolundan ilerlemek bizler için en büyük onurdur. Kadınların siyasetteki yerini anlatmak oldukça zor olsa gerek. Çünkü kadın her görevde en öndedir.” diye konuştu.

“MİLLETİMİZ İÇİN ÇALIŞAN EKİBİZ”
2009 yılından beri AK Parti Serdivan İlçe Teşkilatı'yla uyum içerisinde hareket ettiklerini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, "İlçesi, milleti, partisi için gece gündüz çalışan bir ekiple beraberiz. Bugüne kadar hamdolsun hiç mahcup olmadık. Hiç yüzümüz kızarmadı. Milletimiz sayesinde yerelde ve genelde iktidarız. Milletimiz bu ülkenin geleceğini dizayn etmek, daha güzel projeler üretmek için bize görev verdi. Biz de vatandaşlarımızı mahcup etmeden, onların yüzünü öne düşürmeden görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, teşkilatımızın ve milletimizin sayesinde buralarda olduğumuzu unutmamamız gerekir." dedi.

“YENİ BİR TARİH YAZACAĞIZ”
AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ise AK Parti Teşkilatı'nın en önemli kademelerinden birinin de kadın kolları olduğunu belirterek "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere duyduğu güven ile sizler siyasetten ekonomiye, eğitimden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında aktif roller üstleniyorsunuz. Allah’ın izniyle çıkmış olduğumuz bu yolda tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte 2019 seçimlerinde yeni bir tarih yazacağız." şeklinde konuştu.

“GÖNÜLLERİ FETHETMEYE HAZIRIZ”
Türk kadınının tarihteki kahramanlıklarına dikkat çeken AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, "Kurtuluş Savaşımızda Nene Hatunlarımız, Fatma Analarımız vardı. Biz de burada savaşıyoruz. Bizler korkmadığımızı 15 Temmuz’da gösterdik. 2019 seçimleri çetin diyorlar, değil. Biz gönülleri fethetmeye hazırız. Kapıları çalacağız, gönüllere gireceğiz. Cenaze bizden sorulur, doğum bizden sorulur, askerlik bizden sorulur; buna hazırız. Sizler bizim can damarımızsınız. İnşallah sizlerle birlikte kapı kapı dolaşarak davamızı anlatacağız." ifadelerini kullandı.

“SİYASETTE ÜÇ BOYUT”
AK Parti’nin bütün hizmetlerinin temelinde samimiyetin yer aldığını ifade eden AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Bizim bütün muhabbetlerimizin temelinde yer alan samimiyetimiz var. Hani sinema izlerken 3 boyuttan söz ederler ya. Siyasette de 3 boyut vardır. Bu boyutun biri manevidir, biri hukukidir, bir diğeri ise vicdanidir. Bütün çalışmalarımızda bunlar görülür. Siyasette unutmamak gerekir. Bugüne kadar bu millete zulüm edenleri de unutmayacağız, bu davada milletimize hizmet edenleri, katkı sağlayanları da unutmayacağız.” diye konuştu.

“REFORMLAR HAYATA GEÇİRDİK”
Kongreleri teşkilatın yenilendiği, daha güçlü bir şeklide yola devam ettiği süreçler olarak tanımlayan AK Parti MKYK Üyesi Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, "Eğitimden ekonomiye insanımızın ayağına pranga olan ne varsa, hepsinde iyi reformlar hayata geçirdik. Bu sayede Türkiye büyüdü, üzerindeki ölü toprağını attı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğundan gurur duyan vatandaşlar olduk. Biliyoruz ki bu mücadele devam ederken işte bütün bu imkânları kazandıklarımızı, nereden nereye geldiğimizi asla aklımızdan çıkarmayacağız." dedi.

MİLLETİN DERDİ
Gelişen ve değişen Türkiye'ye rağmen birileri tarafından yeni tezgahlar, yeni kumpaslar kurulmaya çalışıldığını ifade eden Uncuoğlu, "Bugün milletin aklını karartmaya, milletin zihnine şüphe düşürmeye devam etmekteler. Milletimizin sandıkta sağduyuyla karar vermesini engellemek için her türlü kumpası, her türlü algı operasyonunu küresel güçlerle beraber hayata geçiriyorlar. Neden? Çünkü onların başvuracağı yegâne yöntem budur. Çünkü onların milletin derdiyle alakası yok." ifadelerini.
Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde, Şehime Kaya yeniden AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'na seçildi.

7 Ocak 2018 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR TUTULMUYOR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara