TONGAR'DAN VELİLERE SEMİNER


Hendek Cumhuriyet İlkokulu Veli Akademisi Hatice Kübra Tongar'ın verdiği seminer ile start aldı.

Hendek Cumhuriyet İlkokulunun velilere yönelik hazırlamış olduğu Veli Akademisi eğitim programı Yazar Hatice Kübra Tongar’ın semineriyle başladı. Seminer Hendek Ticaret Merkezinde gerçekleşti.

Hendek Cumhuriyet İlkokulunun koordinatörlüğünde yürütülen “Happy Kids For A Better Europe With Peer Coaching” isimli Erasmus+ projesi kapsamında velilere yönelik ilk eğitim çalışması çocukla etkili iletişim, eğitimde ailenin rolü ve fıtrata uygun çocuk yetiştirme konu başlıkları üzerine gerçekleştirildi.

ALİ İPEK OKUL İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ
Seminer öncesinde Okul Psikolojik Danışmanı Ali İpek okulda yapılan çalışmalarla ilgili bildi verdi. Ali İPEK okulda yürütülen yerel projelerin “Cumhuriyet İlkokulu Değerlerini Öğreniyor Projesi ve Çocuğum İçin Okuyorum Projesi olduğunu söyledi. Cumhuriyet İlkokulu Değerlerini Öğreniyor projesi kapsamında unutulmaya yüz tutmuş toplumsal ve ahlaki değerlerin öğrencilere kazandırılmaya çalışıldığını söyledi. Çocuğum İçin Okuyorum projesi kapsamında velilere yönelik 13.01.2018 Cumartesi günü kitap okuma yarışması yapılacağını ve yarışmada Hatice Kübra Tongar’ın Bağırmayan Anneler ve Fıtrat Pedagojisi 2 isimli kitaplarından velilere sorular sorulacağını belirtti. Okulda ulusal/uluslararası projelerinde yürütüldüğünü belirtti. Bu projelerin “Teachers Are the First Step to Prevent Violence and Child Abuse (TPV)” ve “Happy Kids For A Better Europe With Peer Coaching” isimli projeler olduğunu söyledi.

HATİCE KÜBRA TONGAR’IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI
Yazar Hatice Kübra Tongar’ın fıtrata uygun çocuk eğitimi, çocukla iletişim konulu konferansı yaklaşık 1 saat 20 dakika sürdü. Yazar konuşmasında özellikle annelere hitap etti. Çocuğumuzu bilmemizin önündeki engellerin; beklentilerimiz, güven eksikliğimiz ve egomuz olduğunu söyledi. Fıtratın ruhsal DNA olduğunu ve çocukların fıtrata uygun olarak yetiştirilmesi gerektiğin söyledi. Fıtrat kapısını açan 5 anahtarın; teslimiyet, muhabbet, merhamet, itaat ve teslimiyet olduğunu söyledi. Ağaç nasılsa gölgesinin de aynen ağaç gibi olacağını belirterek ailelerin çocuk yetiştirirken kendi tutum ve davranışlarına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Okul Müdürü Dursun KAPLAN tarafından Hatice Kübra Tongar’a Teşekkür Plaketi takdim edildi.

VELİ AKADEMİSİ EĞİTİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK
Proje kapsamında velilerimize ve öğrencilerimize yönelik aktiviteler devam edecektir. Projemiz 4 ortaklı bir proje olduğundan dolayı tüm faaliyetler Polonya, İtalya ve Portekiz’de ki okullarda eş zamanlı olarak tüm faaliyetler yürütülmektedir. Okulumuzda Ocak ayı itibariyle “Akran Koçluğu” uygulaması başlamış bulunmaktadır. Uygulamayla öğrencilerimiz birere bir eşleştirilerek birbirlerine yardımcı olmaları sağlanmıştır. Bu sayede öğrencilerim kişisel, akademik ve sosyal yönlerden ilkokul seviyesinden daha donanımlı yetişmiş olacaklardır.

Erasmus+ projemiz kapsamında yapılan çalışmaların detaylarına ve Veli Akademisi eğitim çalışmalarımızın devamına http://hendekcumhuriyet.meb.k12.tr/ isimli web adresimizden ulaşılabilir.

TEŞEKKÜR
Hendek Cumhuriyet  Okulumuzda yürütmüş olduğumuz projelerimizin hazırlanmasında başta okul müdürümüz Dursun Kaplan olmak üzere müdür yardımcımız Özcan Çimen’e, okul psikolojik danışmanımız Ali İpek’e, Sınıf öğretmenlerimiz Gönül Cengiz, Zülfikar Çankaya, Nagihan Karabeke ve Gülşen Derelioğlu’na,  İngilizce öğretmenimiz Şeyma Nur İpek’e ve projelerin sınıflarda uygulanması konusunda gayret gösteren tüm öğretmenlerimize Cumhuriyet İlkokulu olarak teşekkür ederiz. Eğitime ve öğrencilerimize değer katmaya devam edeceğiz. 

6 Ocak 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

TCDD’NİN AYIBI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara