YÖRELERİ YAKINDAN TANIDILAR


Adabilim İlkokul öğrencilerinin hazırladığı 'Yörelerimizi Tanıyoruz' etkinliği geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Ülkemizin yedi ayrı bölgesinin Yöresel yemekleri, İklimi ve Coğrafi konumu bakımından araştırılıp incelendiği 'Yörelerimizi Tanıyoruz' etkinliği okul genelinde tüm öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Yedi bölgeyi yedi ayrı sınıf ile tanıtan öğrenciler sınıflarını gezen arkadaşlarına o bölgenin özelliklerini anlatarak kısa kısa sunumlar yaptılar. Etkinlikte öğrencilerimiz, ülkemizin değişik coğrafi bölgelerinin giysi, yiyecek ve kültürlerini yakından görme ve tanıma fırsatı buldu.

Adabilim İlköğretim Okulu müdürü Selim Kondakcı “Sokağa çıkıp insanlarımıza her hangi bir kentimizi sorsak ve o kentin neyle anıldığını söylemesini istesek, bir çoğumuz yanıt vermekde zorlanabilir.  Bizde okul olarak şehirlerimizin özelliklerini, simgelerini, ne ile anıldıklarını daha iyi anlatabilmek, şehirlerimizi daha iyi tanıyabilmeleri ve öğrencilerimizi daha iyi motive edebilmek adına böyle bir etkinlik düzenledik. Görsel sunumuyla ilgi gördü ve çok beğenildi. Etkinliğimize sağladıkları katkıdan ötürü de velilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

4 Ocak 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Serdivan’da cezaevi firarisinin sürükleyerek ağır yaralanmasına neden olduğu polis memuru Günay Doğdu’yu hastanede ziyaret etti.
YARALI POLİSTEN HABER VAR KERESTE ATÖLYESİ ALEVLERE TESLİM! TAKSİ MARKETE GİRDİ! CİNAYET ŞÜPHELİLERİ TUTUKLANDI! MURAT MENGEN TEŞEKKÜR ETTİ İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI TÜRK BİLİM İNSANI YILDIZ SAÜLÜLERE SESLENDİ EYÜP ALEMDAR’IN ACI GÜNÜ

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

TCDD’NİN AYIBI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara