CEVAT DEMİR KONGREYE HAZIR


Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Odası Olağan Genel Kurulu’nda yeniden başkanlığa aday olan başkan Cevat Demir, “Esnafımızın verdiği görevleri yerine getirmeye çalıştık, bundan sonra da görev verilmesi durumunda esnafımızın yanında olacağız."

GENEL KURUL OCAK’TA
Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Cevat Demir, 13 Ocak 2018 Cumartesi günü yapılacak olan olağan genel kurula tüm oda üyelerini davet ederek, “Bu olağan genel kurulumuzda, ben ve yönetimimin 4 yıllık görev süresi boyunca yaptığımız hizmetleri esnaf arkadaşlarımızın takdirine sunmaktan onur duyacağız” dedi. Olağan Genel Kurulun Serdivan Belediyesi Kongre Merkezi’nde saat 10.30’da başlayacağını hatırlatan Başkan Demir, “Bugüne kadar tüm sorunlarımızı esnafımızla sürekli diyalog halinde kalarak çözdük. Başta Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız Sayın Hasan Alişan ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ile belediye yetkilileri olmak üzere tüm yetkili mercilerle esnafımız arasında hem köprü olduk, hem de mevzuat çerçevesinde sorunlarımızı çözdük” ifadelerini kullandı.

‘YENİ BİRİM KURULUYOR’
Geçmişten bugüne kadar esnafın pek çok sorunlarını çözdüklerini belirten Başkan Demir, “Allah’a şükür ‘Çözülemez’ denilen ‘S’ Plaka konusunda esnafımızın yanında yer alarak, esnaf odaları birliğimiz ve büyükşehir yetkilileri ile oda üyelerimizin tahditli plakalarını almalarını sağladık. Bu sayede ‘S’ plaka ile esnafımızın mesleği koruma altına alındı, kaçak servisçiliğin önüne geçildi, servisçilik mesleği değer kazandı. ‘S’ plakanın yürürlüğe girmesi ile artık il dışından ve ilimizin içinden, kaçak şekilde çalışan korsan servisçiliğin de kökünü kazımak üzereyiz. Ancak az da olsa var olan korsan servisçileri engellemek için, girişimlerimiz sonucu büyükşehir belediyesi de ilgili bir denetim birimi kurmak üzere, bu vesile Sakarya esnafının her zaman yanında olan SESOB Başkanımız Sayın Hasan Alişan ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na teşekkür ederiz” dedi.

‘İMTİYAZ BEDELLERİ KALKTI’
“Uzun uğraşlarımız sonucu halk otobüslerinden 5 yılda bir alınan imtiyaz bedelleri artık alınmıyor” diyen Başkan Demir, “Bir yolcunun bir saat içerisinde aktarma yapması durumunda yüzde 50 indiriminin de kaldırılmasını sağladık. Öte yandan belediye çalışanlarının halk otobüsleri ile seyahati tamamen ücretsiz iken, esnafımızın haklı şikâyetlerini göz önünde bulundurarak, yolculuklarında ücret ödemelerini sağladık” diye konuştu. 65 yaş üzeri ücretsiz yolcu taşımacılığında, devlet desteği alınmasını Türkiye Şoförler Federasyonu ile işbirliği halinde sağladıklarını belirten Başkan Demir, “Ancak verilen destek miktarı yetersiz, esnafımızın yetkili sesi olarak odamız yönetimi ile verilen devlet desteğinin yükseltilmesi için çabalarımız devam ediyor, inşallah bu destek miktarının arttırılmasını da sağlayacağız” diye konuştu.

‘ESNAFIMIZIN SESİ OLDUK’
Geçmişte halk otobüslerinde ‘5’ yaş sınırı olduğunu söyleyen Başkan Demir, “Araçlarımız eskiden en fazla 5 yaşında olmak zorundaydı, bu sınırın 8 yaşa yükseltilmesini sağladık, araç kullanım yaşını da 10’dan 15’e çıkarılmasına ön ayak olduk. Halk otobüsçüsü esnafının, tahsisli plaka isteği de vardı, bu konuda da yaptığımız girişimlerimiz olumlu sonuçlandı, artık halk otobüsçüsü esnafımıza özel ‘J’ plaka sistemi uygulanıyor” dedi. Hem halk otobüsçülerinin, hem de servisçi esnafının haklı ulaşım zammı isteğini hiç duraksamadan yetkililere ulaştırdıklarını ve esnafın sesi olarak gerekli ücret artışlarını bugüne kadar aldıklarını söyleyen Başkan Demir, “Şimdi artan maliyetler nedeniyle hem halk otobüsçüsü esnafımızın, hem de servisçi esnafımızın zam talepleri ile harekete geçtik. Esnaflarımızın zam taleplerini yetkililere ilettik ve konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

‘BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ’
Hizmetlerde ve sorunların çözümünde kavgacı üslup takınmadıklarının altını çizen Başkan Demir, “Kavga yerine diyalog halinde kalarak, esnafımızın taleplerine çözüm aradık ve Allah’a hamdolsun çözüm bulduk. Bundan sonra da kanunlar çerçevesinde kalarak, yetkili mercilerimizle irtibat halinde esnafımızın taleplerinin yerine getirilmesi için çalışacağız. Her zaman esnafımızın verdiği görevleri layığı ile yerine getirmeye çalıştık, bundan sonra da görev verilmesi durumunda esnafımızın yanında olacağız” diye konuştu. Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Esnaf Odası olarak büyük bir aile olduklarını söyleyen Başkan Demir, “Bu genel kurulda 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kanunu’na göre 6 ayını doldurmamış üyelerimiz haricinde tüm üyelerimiz oy kullanabilecek. Olağan Genel Kurulumuz şimdiden şehrimize ve esnafımıza hayırlı olsun” dedi.

15 Aralık 2017 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

Cevat Demir

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OLDU MU ARDA!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara