“KUDÜS’TE NÖBETE HAZIRIZ!”


Türkiye Kuva-i Milliye ve Mücahitler Derneği Sakarya Şubesi tarafından Orhan Cami önünde yapılan basın açıklamasında, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki gösterildi.

‘DEĞERİ YOK’
Türkiye Kuva-i Milliye ve Mücahitler Derneği Sakarya Şube Başkanı Muzaffer Coşkun tarafından okunan basın açıklamasında, “İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın bulunduğu yer Kudüs’e sahip çıkmak için bugün burada toplandık. İşgalci bebek katiline, İsrail’e destek olan ABD yaptığı bu açıklama ile Kudüs’ü işgalci devletin başkenti olarak ilan etmesinin, bizim gözümüzde en ufacık bir değeri yoktur” dedi.

‘BİZ HAZIRIZ’
Başkan Coşkun açıklamasında, “ABD Başkanı Trump’ın, katil İsrail’in başkenti olarak Kudüs’ü ilan etmesinin Türkiye için hiç değeri yoktur. ABD, Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Libya’da kan emen yarasa kuşları gibi gittiği heryere zulüm getirdi. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; Kudüs kırmızı çizgimizdir. Bizler Kudüs’de nöbet tutmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

‘ORTAKLIK BİTTİ’
Coşkun sözlerine şöyle devam etti, “Devlet başkanımızın vereceği kararlara hazırız. Askerimizin, polisimizin, jandarmamızın arkasındayız. ABD ile müttefikliğimiz, ortaklığımız bitmiştir. Yeter artık terör destekçisi Amerika. Buradan tüm dünyaya haykırıyoruz, Kudüs bizim siyasi bir meselemiz değil, bir iman meselemizdir. Bu ümmet ABD eşkiyalığına, siyonistlerin Kudüs’teki varlığına izin vermeyecek” 

13 Aralık 2017 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HASAN UYAR ARAMIZDAN AYRILALI 10 YIL OLDU

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara