ACİL SAĞLIK PERSONELİNE EĞİTİM


İl Sağlık Müdürlüğünde Acil Sağlık Hizmetleri personeline medikal oksijen gazı eğitimi verildi.

Ambulanslarda kullanılan oksijen gazının kullanımı ve emniyet tedbirlerinin anlatıldığı eğitime yoğun katılım sağlandı. Gerçekleştirilen eğitimde, ambulanslarda kullanım hatalarından doğabilecek oksijen tüpü patlamalarının hem taşınan hastada,  hem de personelde yaralanmalara ve ölümlere neden olabileceği vurgulandı.
Eğitimin açılış konuşmasını yapan Personel Destek ve Mali İşler Başkanı Suat Koçak, İş Sağlığı ve güvenliği kapsamında hazırlanan eğitim programında ambulanslarda oluşabilecek tehlikelere farkındalık oluşturarak,  daha güvenli bir ortam sağlamayı amaçladıklarını söyledi.
Sınai ve Tıbbi Gazlar Üretici Firma Mesul Müdürü Hüseyin Uzuner'in konuşmacı olarak katıldığı programda, sağlık personeli oksijen gazının özellikleri, depolanması hakkında bilgi edinirken,  tüp ve bağlantı gereçlerinin takılıp sökülmesi, hakkında da uygulamalı eğitim aldı.

13 Aralık 2017 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HASAN UYAR ARAMIZDAN AYRILALI 10 YIL OLDU

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara