BEHÇET NECATİGİL ANILACAK


"Türkçe’ye saygının şairi" Behçet Necatigil, Sapanca Sanat, Tarih, Kültür ve Turizm Derneği (SAKÜT) tarafından 19 Aralık’ta düzenlenecek bir anma gecesiyle hatırlanacak. Anma programına tüm şiir severler davet edildi.

Necatigil Anma Gecesi, 13 Aralık 2017'de saat 19.00’da, Sapanca Kumbaz Caddesi’nde bulunan Limon Cafe’de yapılacak.
Türkçe’ye ve incelikli manalara saygının şiiriyle, hiçbir akıma bağlanmadan özgün bir şiir dilinin sözcüsü olan Necatigil, yazdıklarıyla hep gerçekten halka ve halkın gündelik yaşamında açığa çıkamamış ince duyarlılıkların ve nezaketin en ‘evcimen’ şairi olmasıyla da ünlüdür.
Necatigil’in, ‘Sevgilerde’, ‘Gizli Sevda’, ‘Solgun Bir Gül Oluyor Dokununca,’ ‘Yazlıkta Saygı Türleri’ ve ‘Sisler İçinde İnsanlar’ vb. çok incelikli tanınmış şiirleri bulunuyor. Behçet Necatigil için düzenlenecek Şair Anma Programı’na tüm şiir severleri davet eden SAKÜT Başkanı Cemal Karaağaç, şairleri anma programları yoluyla onların, zengin dilimiz Türkçe’nin anlatım olanaklarına kattıklarıyla da simgeleştiklerini ifade ederek, katılımcıların düşünceleri ve şiir yorumlamalarıyla da geceye katılabileceklerini belirtti.

10 Aralık 2017 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

Behçet Necatigil

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HASAN UYAR ARAMIZDAN AYRILALI 10 YIL OLDU

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara