ALİ DİLMEN İLKOKULU'NDA “MİLLİ KÜLTÜR” SERGİSİ


Erenler Ali Dilmen İlkokulu’nda “Milli Kültür Sergisi” açıldı.

Sergi girişinde ziyaretçileri yöresel kıyafetler giymiş öğrenciler karşıladı. Serginin açılışını Erenler Kaymakamı Salih Karabulut yaptı. Açılışa Erenler Belediye başkanı Cavit Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten ve çok sayıda davetli katıldı.
Sergi açılışında konuşma yapan 4. Sınıf öğretmeni Serap Gülez Hocalar, davetlilere hoş geldiniz dedikten sonra kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında “ Her milletin kültürü kendine özgüdür. Milli Kültür bir milleti diğer milletlerden ayıran en önemli özelliktir. Değerlerimiz ile değerliyiz. Bizler de Sosyal Bilgiler Dersi çerçevesinde milli değerlerimizi yansıtan “Kültür ve Miras” ünitesini işledik. Öğrencilerimizin milli kültürümüzü yakından görüp tanımalarına olanak sağlamak amacıyla böyle bir sergi açmaya karar verdik.” İfadelerini kullandı.
Erenler Kaymakamı Salih Karabulut konuşmasında Milli Kültürün önemine vurgu yaparak, “Geçmişini bilmeyen ve sahip çıkmayan toplumlar yok olmaya mahkumdur. Onun için böyle etkinlikler, bizim milli değerlerimize verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.
Sergide öğrencilerin birçoğunun sadece kitaplarda ve araştırmalarında internet ortamında resimlerini görebildiği çok sayıda nesne ve milli kültürümüzü oluşturan önemli parçalardan biri olan yemek kültürümüze ait eserler yer aldı. Öğrenciler eski eserler karşısında büyük heyecan yaşadılar.
Sergide bulunan ürünler arasında gramofon, daktilo, eski fotoğraf makinesi, bakır işlemeler, hat sanatının güzel örnekleri, yöresel kıyafetler de yer aldı.
Sergi sonunda okul müdiresi Döndü Karakavuz; “Sergimize katılan davetlilere, sergimizin oluşmasında emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize okulumuz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

9 Aralık 2017 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HASAN UYAR ARAMIZDAN AYRILALI 10 YIL OLDU

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara