‘O BENİM GÖZÜMDE BİR KAHRAMAN’


21 Haziran Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Onur Adıgüzel ve Türkçe öğretmeni, engelli öğrencisi Zeynep ile empati kurmak, farkındalık oluşturmak amacıyla okula bir günlüğüne tekerlekli sandalyeyle gitti. Öğretmen Adıgüzel, “Zeynep benim kahramanım."

21 Haziran Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, engelli bireylerin yaşadıkları zorluklara farkındalık yaratmak için anlamlı bir çalışmaya imza attı. Fen Bilimleri Öğretmeni Onur Adıgüzel ve Türkçe öğretmeni, okulun 6-G sınıfında okuyan bedensel engelli öğrencileri Zeynep İsak ile birlikte okula sandalye ile gitti. Öğretmenler, yolda karşılaştıkları engelleri ve zorlukları da kaydetti. Okula geldikten sonra tüm öğrenci ve öğretmenlerle yaşadıklarını ve duygularını paylaşan Öğremen Onur Adıgüzel, “Zeynep benim gözümde bir kahraman” diyerek tüm okuldan Zeynep için alkış istedi.

“900 KİŞİDEN 9’U ZOR YAPAR”
Yaşadıkları tecrübeyi okulda öğrencileriyle paylaşan Öğretmen Adıgüzel, “Zeynep ile yarım saat önce yola çıktık. Öncelikle şunu söylemek istiyorum; Zeynep bu yolu her gün çekiyor ya, yemin ediyorum şurda 900 kişiden 9 kişi zor yapar. Ben yapamam bunu. Yarım saatten beri Hayrettin Hocam beni ittiriyor. Yürürken biz avantajlı gözüküyoruz ama bun sandalyeye oturduğumuzda Zeynep hepimizden daha avantajlı. O benim gözümde büyük bir kahraman bugünden itibaren. Çok büyük bir alkış istiyorum Zeynep için” diyerek duygularını paylaştı.
Okulda ayrıca farkındalık çalışmaları kapsamında İstiklal Marşımız 12 öğrenci tarafından işitme engelliler için beden diliyle okundu.

9 Aralık 2017 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OLDU MU ARDA!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara