ZİYA TAŞKENT’TE DİLEK TÜRKAN ESİNTİSİ


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Ses İcracılığında Son Yüzyıl’ konulu söyleşi ve dinleti programı ile başladı.

 Ziya Taşkent Konser Salonu’nda gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Enver Mete Aslan’ın üstlendiği gecede Dilek Türkan, sanatseverlere müzik şöleni yaşattı.

Büyükşehir Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Ses İcracılığında Son Yüzyıl’ konulu söyleşi ve dinleti programı ile devam etti. Konuk Dilek Türkan gecede seslendirdiği eserlerle katılımcılara müzik dolu bir gece yaşattı.

ESTETİK GÜÇ ÖNEMLİ BİR NÜANS
Türkan, “Bir kadın olarak müziğin, sanatın içerisinde yer almak çokta kolay bir şey değil. Gördüm ki Türk müziğinde bugüne kadar yer almış, ismini altın harflerle yazdırmış olan her sanatçı zor aşamalardan geçmiş. Çok büyük bir cesaretle her şeyi göze alarak bu musikiyi icra etmeye ve onu gelecek nesillere aktarmaya çalışmak takdir edilecek bir olay. Ben onlardan aldığım güçle, bugün kadının çok daha fazla yaşam alanının genişlediğini görüyorum. Kadının kattığı estetik güç, Türk müziğinde çok önemli bir nüans.

8 Aralık 2017 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OLDU MU ARDA!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara