YEDİ YILDIR SAMEK’TE


Büyükşehir Belediyesi Arifiye SAMEK'te dersler büyük bir ilgiyle devam ediyor. Kursiyer Yenigül Şenyıldız, “SAMEK benim hayatımda çok önemli bir yer kaplıyor. 7 yıldır SAMEK kurslarına katılıyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde sürdürülen Sanat ve Meslek Edindirme Kursları’nda dersler tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda kurs merkezlerinden biri olan Arifiye SAMEK’te yer alan Tutkallı Hamur Çiçek Yapımı dersine Arifiyeli hanımlar yoğun ilgi gösteriyor.

ÇOK AMAÇLI SANAT
Tutkallı Hamur Çiçek Yapımı branşı eğitmeni Elmas Aksu, “Çiçek yapımı için damarlama adı verilen özel bir tutkal ve farklı kalıplar kullanıyoruz. Aynı zamanda çiçeklerimizi renkli gıda boyaları ile boyuyoruz. Boyalarımız tamamen organik oluyor ve hiçbir alerji riski taşımıyor. 6 yıldan beri Tutkallı Çiçek Yapımı eğitimi veriyorum. Kursiyerlerimiz burada öğrendikleri bilgileri özel hayatlarında da kullanarak gelir elde ediyorlar. Gelin buketleri yapıyoruz, çerçeveler ve tablolar süslüyoruz. Bu sanat çok amaçlı. Herhangi bir parçayla çiçeklerinizi birleştirerek dekoratif ürünler üretebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

“ŞANSLI HİSSEDİYORUZ”
SAMEK’te el becerisinin geliştiğine değinen kursiyer Yenigül Şenyıldız, “SAMEK benim hayatımda çok önemli bir yer kaplıyor. 7 yıldır SAMEK kurslarına katılıyorum. SAMEK’i arkadaş çevremden duymuştum. Severek geliyorum. El bercerim bu kurslar sayesinde gelişti. Tutkallı Hamur Çiçek Yapımı Branşını SAMEK’te öğrenen ilk kursiyerler bizleriz. Kendimizi şanslı hissediyoruz” diye belirtti.

7 Aralık 2017 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

O UNUTULMAZ DEPREM GECESİ VE TOÇOĞLU

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara