ÇELİKEL ŞAMPİYONLARI AĞIRLADI


Çin’in Emeishan şehrinde düzenlenen 7. Dünya Kung Fu Şampiyonasına damga vuran Milli Sporcular, antrenörleri Fatma Akyüz ve Wushu İl Temsilcisi Fatih Çapoğlu ile birlikte, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’i ziyaret etti.

Dünya Şampiyonu olan ve Çin’den madalyalarla ayrılarak, tarihe adını altın harflerle yazdıran Milli Sporcularla yakından ilgilenen İl Müdürü Fatih Çelikel; “Sporcularımızı, antrenörleri ve yöneticilerimizi kutluyorum. Wushu branşındaki milli sporcularımız, Çin’de dünyayı dize getirdi.  Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.
Wushu Milli Takım Antrenörü Fatma Akyüz ve Wushu İl Temsilcisi Fatih Çapoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’e wushu sporuna katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.
Çin’de yapılan Dünya Şampiyonasında Milli Sporcularımızdan Elif Akyüz Shuangjian kategorisinde Dünya 1. , Chaquanka ve Jiti kategorisinde  Dünya 2. , Necmettin Erbakan Akyüz , Tongbei Quan kategorisinde Dünya 1., Jiti kategorisinde Dünya 2., Zeynep Makbule Akyüz Geleneksel Gun kategorisinde Dünya 1.,  Baguazhang ve Jiti Kategorisinde Dünya 2., Ayşe Sude Akyüz Shuangjian kategorisinde Dünya 1.,  Chaquan ve  Jiti kategorisinde Dünya 2. oldu.
Wushucular toplamda 6 altın, 11 gümüş olmak üzere 17 madalya elde etti. Elif Akyüz 5. kez dünya, Zeynep Akyüz 3. kez dünya, Necmettin Erbakan Akyüz 4. kez dünya şampiyonu olurken, Ayşe Akyüz, Bedirhan Çapoğlu ve Feyza Çapoğlu ilk kez dünya şampiyonu olmanın sevincini yaşadı. 

6 Aralık 2017 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

O UNUTULMAZ DEPREM GECESİ VE TOÇOĞLU

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara