KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI BİRLEŞİN


Kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla toplum bilinci oluşturmak adına çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü konuya dikkat çekmek amacıyla başarılı bir kısa filme imza attı.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, kadına yönelik şiddetin önlenmesi için önemli bir çalışmayı hayata geçirdi. Sağlık il Müdürlüğü personelinin rol aldığı film ile toplum bilinci oluşturulması hedeflendi. Kısa filmin başlangıncında, "2016 yılında 367 kadın ve aile bireyi öldürüldü, 109 kadın yaralandı. Türkiye İstatistik Kurumu’na göre her 10 kadından 4’ü erkek şiddetine maruz kalıyor" şeklinde önemli bilgiler paylaşıldı. Filmde çarpıcı sahnelere yer verilirken, “Görmezden Gelme” ve “Kadına yönelik şiddete karşı birleşin” sloganları kullanıldı.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ
Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’nün girişimleriyle hayata geçirilen ve Sağlık Müdürlüğü personelinin rol aldığı, başrollerini Ayşe Erdem ile Selçuk Ayyıldız’ın üstlendiği kısa film projesinde şu isimler görev aldı; Ayşe Yavuz, Başar Demir, Berna akkuş, Burcu Çolak, Büşra Sengir, Duygu Akgül Akdere, Esmahan Darılmaz, Gülsüm Akman, Halil İbrahim kıyıcı, Hatice Taş, Hazel Gezer, İlker Bostancı, İlker Duran, İshak Altunay, Maruf Menduh Sert, Masum Demir, Meliye Uzun, Muhammet Hasan Gün, Mümtaz Seyda, Nurullah Baş, Pınar Atagün, Sakine Koçer, Samim Uğur, Melih Yıldız, Seyhan Salim, Songül durmaz, Ülkühan Düzenli, Zehra Çatalkaya, Zeynep Çelikel ve Zeynep Eren.

6 Aralık 2017 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara