YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI


Sakarya'nın Pamukova ilçesinde, Avcılar Atıcılar ve Doğa Sporları Derneği üyeleri keklik ile diğer yabani kuş türleri aç kalmasın diye 5 dönüm tarlaya buğday ekti.

Karapınar Mahallesinde, dernek üyeleri 5 dönüm tarlayı traktörle sürüp işledikten sonra yaban hayvanları için buğday ekti. Dernek Başkanı Hüseyin Özkan, ekimi yapılan tarlanın mahalle halkına ait olduğunu söyledi.
Tarla sahibinden ekilecek yer için izin aldıklarını ifade eden Özkan, şunları kaydetti: "Yer sahibi bizi kırmadı ve yerini verdi. Biz de Avcılar Atıcılar ve Doğa Sporları Derneği olarak kendi imkanlarımız dahilinde gücümüz yettiğince tarlayı sürüp ekiyoruz. Ektiğimiz tarlamızı biçmeyip yabani hayvanlara bırakıyoruz. Yaban hayvanları, keklikler beslenmekte sıkıntı çekiyor. Üyelerimizle birlikte bir şeyler yapmaya karar verdik."

5 Aralık 2017 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara