HENDEK’TE ENGELLİLERLE EL ELE


Hendek El Ele Engelliler Yaşam Derneği tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Engelli çocukların mehteran gösterisi misafirler tarafından büyük beğeni kazandı.

KATILIM YOĞUN OLDU
Sindoma düğün salonunda engellilerin ve ailelerin gönüllerince eğlendiği geceye, Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Emniyet Müdürü Şevket İlhan, MHP İlçe Başkan Vekili Yaşar Aygüneş, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula, İlçe Halk Eğitim Müdürü Necati Tan, Sivil toplum örgütleri temsilcileri, siyasiler ve çok sayıda engelli ve yakını katıldı.
Hendek El Ele Engelliler Yaşam Derneği tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliklerinde gecede açılış konuşmasını yapan Hendek El Ele Engelliler Yaşam Derneği Başkanı Esin Aygen, engelli olmanın ir sorun değil; ancak engelliliğin toplumun tartışmasız bir gerçeği olduğunu söyledi.
Bu konuda farkındalık oluşturmak adına her yıl 3 Aralık tarihinin Dünya Engelliler Günü olarak kutlandığını belirten Başkan Aygen, ”Engelliler Günü, kutlama denilince her sorunun çözüldüğü bir programmış gibi algılanıyor. Ancak biz engellilerin sorunlarının masaya yatırıldığı ve bu sorunların çözümler üretildiği, engelli kardeşlerimizin kendilerini topluma tanıttığı bir gün olarak düşünüyoruz” dedi.

YAŞAM ŞARTLARI
Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü, göreve geldiğimizden bu yana her zaman engellilerin ihtiyaçlarına ve sorunlarına önem verdiğini vurguladı. Püsküllü, ”Kaldırımlarda, sokaklarda, parklarda engelli kardeşlerimizin yaşam şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapıldı. Hala bir çok Belediye bu çalışmalara yeni başlarken, Belediyemiz çok daha önce bu çalışmalara başladı ve devam ediyor. İnşallah bundan sonra daha güzel çalışmalara imza atacağız ”diye konuştu.

FARKINDALIK GÜNÜ
Hendek Kaymakamı Orhan Burhan ise, her bireyin bir engelli adayı olduğunu ifade ederek, ”Sadece 3 Aralık’ın değil 365 günün engellilere yönelik farkındalılık günü olması gerekiyor. Engellilik, yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendirmektedir. Engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini sağlamak, hepimize düşen toplumsal bir görevdir. Tüm engelli vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum ”ifadelerine yer verdi.
Gecede Özel eğitim uygulama merkezi engelli çocukların mehteran gösterileri, Türk Halk müziği konseri ve Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü’ye geceye katkılarından dolayı, Hendek El Ele Engelliler Yaşam Derneği başkanı Esin İmge Aygen tarafından plaket verildi.

3 Aralık 2017 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara