ASGARİ ÜCRETTE PAZARLIK TERLETECEK


Yeni asgari ücret için pazarlıklar başladı. Çalışma Bakanı, işçi ve işveren kesiminden fedakarlık beklediklerini söyledi.

PAZARLIK BAŞLADI
Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücrette zam pazarlığı başladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısında Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Son 15 yılda asgari ücret oransal bazda reel artış yüzde 83, nominal yüzde 662 oldu. 2002'de 184 lira olan asgari ücreti bin 404 liraya yükselttik. Asgari ücretin tüm kesimlerin kazanacağı, ülkemizin koşullarına uygun bir seviyede tespit edilmesini temenni ediyorum" diye konuştu

KARŞILIKLI TALEPLER
İşçi kesimi "geçim şartı" boşta olmak üzere 10 taleple masaya oturdu. Türkİş, "Refahtan pay da verilmeli. En düşük devlet memuru maaşı da dikkate alınmalı" açıklaması yaptı. İşveren ise asgari ücrete teşviğin sürmesini istedi. Komisyon ikinci toplantısını 15 Aralık'ta Türk-İş'te yapacak.

2 Aralık 2017 , Cumartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OLDU MU ARDA!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara