ŞİMŞEK VE GÜNDÜZALP ANILDI


Sakaryalı yazarlar Mehmed Selahaddin Şimşek ve Selim Gündüzalp (Hüseyin Adnan Şengörür), Özel Neva Okulu’nda yazar Cihat Zafer ve Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanı Zeki Aydıntepe’nin konuşmacı olarak katıldığı programla anıldı

YARIM ASIRLIK DOSTLUK
Özel Neva Okulları Müdürü Ali Çelik’in ev sahipliğinde okulun konferans salonunda düzenlenen etkinliğe çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Programda ilk konuşmayı yapan gazetemiz genel müdürü ve SGB Başkanı Zeki Aydıntepe, Selahaddin Şimşek ve Selim Gündüzalp ile yarım asır öncesine dayanan dostlukları olduğunu söyleyerek, “Mehmed Selahaddin Şimşek ile her akşam buluşurduk, zamanla dostluğumuz ilerledi ve onu anlatımlarından, bilgilerinden istifade etmeye başladım” ifadelerini kullandı.

MUHTEŞEM BİR HAK AŞIĞI
Selim Gündüzalp ile ölümünden birkaç gün önce Tozlu Camii’nde beraber sohbet ettiklerini söyleyen Aydıntepe, “Ofis Sanat Merkezi’nde her Cumartesi gençlerle sohbet toplantıları düzenlerdi, bu arada televizyonlara da çıkmaya başlamıştı. Televizyonlardaki programlarını ben köşemde de yazdım, mutlaka izleyin derdim, farklı bir üslup kullanırdı, muhteşem bir hak aşığı, çok iyi bir gönül adamıydı” dedi. Aydıntepe ayrıca merhum Gündüzalp’in Yeni Sakarya’da köşe yazarlığı da yaptığını ve şehre önemli katkıları olduğunu söyledi.

OKUMADIĞI KİTAP YOKTU
Yazar Zafer ise, “16 yaşında beni Zafer Dergisi’ne eczacı Engin Gündoğar götürdü. Hüseyin abi (Selim Gündüzalp) her zaman tevazuyla davranırdı ama tarihte gördüğünüz en çok kitap okuyan adamdı, onun okumadığı, görmediği, karıştırmadığı kitap var mıydı acaba? Yoktu ama o işinin arasında, pek çok genç arkadaşlarımızı kardeşlerimizi alır, Serdivan’a top oynamaya götürür maç yapardı” diye konuştu. Programın sonunda Aydıntepe ve Zafer’e katılımlarından dolayı hediyeleri Okul Müdürü Ali Çelik tarafından verildi. 

1 Aralık 2017 , Cuma
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

O UNUTULMAZ DEPREM GECESİ VE TOÇOĞLU

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara