“MUHTEŞEM KONSER BÜYÜLEDİ”


Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından verilen konser, izleyenleri adeta büyüledi. İki perdelik konsere, Karasulu sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Karasu Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Öğretmenimin Dilinden Şarkılar Türk Sanat Müziği Topluluğu’ tarafından verilen 5.konser, izleyenleri adeta büyüledi. İki perdelik konsere, Karasulu sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

‘Öğretmenimin Dilinden Şarkılar’ topluluğu tarafından verilen beşinci konser, Salı günü Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlendi. Müzik Öğretmeni Mehmet Tahir Gök şefliğinde 40 kişilik ekip ile sahneye konulan muhteşem konser, izleyenleri adeta büyüledi. Karasulu öğretmenlerden oluşan 40 kişilik ekip, koro ve solo halinde toplam 15 Türk Sanat Müziği şarkısı seslendirdi. İki perdelik konseri için kapılar açıldıktan yaklaşık beş dakika sonra Karasu sanatseverler tarafından salon tamamen dolduruldu.

Kemanda Orçun Üretmen, Klarnette Samet Menekşe, Bendirde Mehmet Yıldız ve Darbukada Serhat Başar’ın olduğu koroda şu isimler yer aldı.  Evrim Solmaz, Tuğba Saltık, Emine Kozan Çakmak, Ayşe Güneş, Özgür Turhan, Nilüfer Adviye Ulca, Ayşegül Mercan, Pınar Gürdağ, Uğur Temiz, Sevilay Arıcı, Sevilay Zorlu, Perihan Özdemir, Sevim Yılmaz, Yıldız Kulaç, Ersin Çabuk, Esra Varol, Oğuz Tümer, Cihangir Sabah, Yeliz Çakan, Feryal Kocabuğa, Burcu Helvacı, Çiğdem Ölmez Sabah, Tuncay Akdeniz, Osman Ulusoy, Pakize Bacak, Uğur Çakmak ve Hamdi Güzey. Koro, Mehmet Tahir Gök şefliğinde yaklaşık iki saat süren unutulmaz bir geceye imza attı.

Sunumunu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Adem Kotoman’ın yaptığı konserde koro sanatçısı öğretmenlerden Nilüfer Adviye Ulca, Sevim Yılmaz, Ersin Çabuk ve Osman Ulusoy birer solo şarkı seslendirdi. Program sonunda Karasu Kaymakamı Aziz Mercan yaptığı konuşmayla davetlileri sık sık güldürmeyi ihmal etmedi. Mercan, konuşmasında “Geçtiğimiz hafta Perşembe günü yapılması planlanan konseri, yaşanan üzücü olay nedeniyle toplumsal duyarlılık adına bugüne erteledik. Karasu, Türkiye’ye ve dünyaya böyle güzel olaylarla tanıtılmalı. Sanatla, kültürle, başarıyla ve eğitimle elde ettiklerimiz, Karasu’muzun adını duyuracaktır. Sizler bu gece böyle bir olaya imza attınız. Değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Kaymakam Mercan, Koro üyesi Nilüfer Adviye Ulca ve koro şefi Mehmet Tahir Gök’e birer çiçek takdim etti. Mercan’dan sonra Karasu’nun sevilen öğretmenlerinden Hakkı Kudu, tüm öğretmenler adına koro üyelerine tek tek çiçek verdi. Çok sayıda sanatseverin, koro üyelerine çiçek vermesi ve günün anısına bol bol fotoğraf çektirmesi ile konferans salonunda gerçekleştirilen muhteşem konser programı son buldu.

30 Kasım 2017 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

O UNUTULMAZ DEPREM GECESİ VE TOÇOĞLU

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara