SİYER-İ NEBİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından her sene düzenlenen “Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması” için çalışmalar tüm ilçelerde devam ediyor.

Ortaokul ve lise öğrencilerini katıldığı yarışmada kayıtlar 30 Kasım Perşembe günü sona eriyor. Sınav ise 16 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Sakarya genelindeki 16 ilçede okullardaki tanıtım faaliyetleri ise daha da yoğunlaşarak devam ediyor. Anadolu Gençlik Derneği kayıt çalışmaları için okullara ve ilçe merkezlerindeki önemli noktalara stant açarak çalışmalarını gerçekleştiriyor. Sakarya genelinde ise kayıtlar 7 bini aşmış durumda...
AGD Sakarya Şube Başkanı Hasan Zengin; “Bildiğiniz üzere Siyer-i Nebi yarışmamızı her sene hem ortaokullarda hem de liselerde yoğun katılımla gerçekleştiriyoruz. Bu sene de tüm ilçelerimiz tanıtım faaliyetleri için gayret gösteriyor. Okul idarelerini ve yetkili kurumları ziyaret ediyorlar. Bir öğrenciye daha ulaşabilmek için stant çalışmasında bulunuyorlar. İnanıyoruz ki yarışma vesilesiyle ulaşacağımız ve Peygamberimizin hayatını kendine rehber edinmiş her genç kardeşimiz şehrimiz ve ülkemiz için bir umut ışığı olacak, ülkesi ve milleti için hayırlara vesile olacaktır” dedi.
Yarışma için son başvurunun 30 Kasım olduğunu ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan değişiklik nedeniyle sınav tarihinin 9 Aralık tarihinden 16 Aralık tarihine ertelendiğini hatırlattı. Yarışmaya başvuran öğrencilerin sınav tarihi değişikliğine dikkat etmelerini rica ederek, konuşmasını sonlandırdı.

29 Kasım 2017 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara