PAMUKOVA AYVASI TESCİLLENDİ


Pamukova Belediyesi’nce geçen yıl Türk Patent ve Marka Kurumuna tescil için müracaatı yapılan Pamukova ayvasına tescil onayı geldi

Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, ilçenin her alanda hak ettiği değeri görmesi için ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini söyledi. Pamukova ayvasını  bir marka olarak sunmanın yanında bölgesel ve ulusal anlamda tanıtmayı ve pazar payını her geçen yıl artırmayı hedeflediklerini belirten Keser, şöyle konuştu:
"Ayvanın anavatanı Pamukova'dır" sloganıyla, bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Ayva festivalimiz bu anlamda önemli bir yer tutuyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı ve daha geniş kitlelere hitap edecek büyük çapta bir festival organizasyonu ile halkımızın karşısına çıkacak ve Pamukova Ayvası ile ilçemizin verimli topraklarında yetiştirilen diğer sebze ve meyvelerin farkındalığını ortaya koyarak iyi bir tanıtım yapacağız.
Yıllık 50 bin ton ayva üretimi ile ülkemizdeki en büyük üretim hacmine sahip olan ilçemiz, aynı zamanda Pamukova Ayvası tadı, lezzeti, şekli ve görünüşüyle ihracatçıların da gözdesi haline geldi. Pamukova Ayvası Marka Tescil Belgemizin tüm Pamukova'ya ve özellikle çiftçi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyor daha öncede olduğu gibi, bundan sonrada Pamukovalı çiftçilerimizin yanlarında olarak, gerek üretim, gerekse de pazarlama konusunda her türlü desteği sonuna kadar sürdüreceğimizin bir kez daha altını çiziyorum."

24 Kasım 2017 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

O UNUTULMAZ DEPREM GECESİ VE TOÇOĞLU

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara