STB HAREKETE GEÇTİ


Sakarya Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kobal, “Tarıma dayalı besi organize sanayi bölgesini ilimizde kurmak, adına 1. Meslek Komitesi olarak çalışmalara başladık” dedi.

Sakarya Ticaret Borsası Canlı Hayvan Ham deri 1. Meslek Komitesi toplantısı geniş katılımla yapıldı. Toplantıya Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kobal ve meslek komitesi üyeleri katıldı. Toplantıda Sakarya ve bölgemiz için önemli olan organize besi bölgesi kurulması yönünde istişarelerde bulunuldu.

DESTEK VERECEKLER
Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kobal toplantı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Komite üyelerimiz ile birlikte geleceğe yönelik modern tesislerde hayvancılık yapmaya olanak sağlayacak olan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi kurulması ve tüm besicileri aynı çatı altında toplamak, kaçağın önlenmesi için değerlendirmeler yaptık. Bu konuda fizibilite çalışmalarının yapılması hususunda komite olarak Adapazarı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne destek verilmesi yönünde karar aldık” dedi.

“ÖNEMSİYORUZ”
Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kobal canlı hayvan potansiyelinin modern besicilik anlayışı ile ekonomiye kazandırılmasını sağlayacak bu projeyi çok önemsiyoruz. Bu nedenle tarım ve sanayiyi aynı anda geliştirmek adına hem de bu vesileyle yatırımcıyı tarıma teşvik etmek amacıyla eksikliğini gördüğümüz organize besi bölgesinin kurulması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Allah’ın izniyle bu güzel projenin hayata geçmesi ile ilimiz büyük bir devinim kazanacak ve bölge için örnek çalışma olacaktır” dedi.

22 Kasım 2017 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OLDU MU ARDA!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara