SEDAŞ EKİPLERİNE DUR, DURAK YOK!


SEDAŞ’ın Kesintisiz Enerji Verme Mücadelesi Sürüyor.

Su borusu döşeyen taşeron eirma ekipleri İş makinası İle yeraltı kablolarını koparınca Erenler'de enerji kesintisine yol açtılar.

SEDAŞ’IN MÜCADELESİ
Çarşamba pazarı güzergahında su borusu döşemek için altyapı çalışması gerçekleştiren taşeron firma ekipleri iş makinası ile kanal kazma sırasında SEDAŞ’ın Erenleri besleyen ana omurgada yer alan 34 bin 500 voltluk elektrik dağıtım şebekesine ait kablolara saat 14:20’de büyük zarar verdiler. İş makinasının kepçesi ile koparılan kabloların 3 devreye 6 adet ek yapılması gerekti. Ek sayısının artması ile kablo eklerinin ayrı ayrı yapılması enerji vermek üzere bu çalışmanın büyük bir özen ve meşakkatle yapılmasına  neden oldu.  SEDAŞ ekipleri trafoya yakın alanda alternatif besleme kablolarına da hasar verilmesi nedeniyle farklı bir bölgeden enerji alma imkanı bulamadı. SEDAŞ ekipleri çamur içinde dikkatle ve özenle kablo eklerini yapmak için alarma geçtiler.  İş Makinasıyla oluşan yeraltı kablo hasarı nedeniyle  Erenler Tabakhane Mahallesi, Hacıoğlu Mahallesi, Patates Hali Sakarya Caddesi, Yunus Emre Parkı Civarı, Çarşamba Pazarı Bölgesinde  enerji kesintisi yaşandı. SEDAŞ ekipleri yağış nedeniyle kablo eki sırasında çevre ve iş güvenliği, ayrıca kabloların ıslanmaması için çadır kurarak çalıştı. Bu bilgilendirme hazırlanırken SEDAŞ ekipleri arızaya müdahale sonrası yapılan kablo eki çalışmasını saat 20:00 civarında tamamlayarak şebekeyi enerjilendirmeyi hedefliyordu. 

21 Kasım 2017 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OLDU MU ARDA!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara