GÜRPINAR’DAN ‘APART’ GÖNDERMESİ


İMO Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, Cadde 54 Projesi’nde ticari alanların konut olarak satıldığını kendisinin de duyduğunu belirtti.

İMO Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, Cadde 54 Projesi’nde ticari alanların konut olarak satıldığını kendisinin de duyduğunu belirterek, “Serdivan Belediyesi apartları yasakladı, kendisi apart yapsa ‘Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu’ diyeceklerdi” dedi.

‘KONUT YAPILIYOR’
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, Serdivan’da yapımı devam eden Cadde 54 Projesi’nde yasak olmasına rağmen konut satıldığını duyduğunu, rezidansın anlamının lüks konut olduğunu ve konut satışını engellemenin zor olduğunu söyledi. Gürpınar, “Benim aldığım duyum onlar (Cadde 54 işyerleri) konut olarak satılıyor, zaten rezidans demek konut demek, bunun başka izahı yok. Alan vatandaşın mağdur olacağını sanmam, neden mağdur olsun, adam aldı, konut olarak kullanacak, nasıl engel olunacak buna? Engel olamazlar. Tavşana kaç, tazıya tut yapılıyor. 4’ncü katta adam ticaret yapmayacak ki, ya büro olarak kullanacaklar orayı ya da konut olarak kullanacak” dedi.

‘APART YAPAMAYINCA’
Başkan Gürpınar, “Alan vatandaşa bir şey diyemezsin, 40-45 metrekarelik diyelim ki yer yapıyorlar, alan vatandaş ne yapacak onu? Bürosunu konut olarak kullanamaz mı, kullanır, yani bu duruma engel olunamaz. Onlar konut satıyor, öteki işyeri diyor. Alan kişiler aboneliklerini işyeri olarak açacak, yapacak bir şey yok. Şimdi mesela 40-50 metrekare daire, ‘Ben bunu büro olarak kullanıyorum’ diyebilir adam ama konut olarak kullanır. Home office denen olaylar var mesela hem ev hem konut; bunun yasalarda da bir yaptırımı yok. Olay aslında şu; Serdivan Belediyesi apartları yasakladı ya; şimdi kendisi apart yapsa ‘Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu’ diyeceklerdi” diye konuştu.

21 Kasım 2017 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OLDU MU ARDA!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara